Сале Нгакве

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сале Нгакве
Народився 875
Sale[d], Магуе, М'янма
Помер 934
Діти Тхейнко

Сале Нгакве (бірм. စလေငခွေးး; 875934) — 3-й володар Паганського царства у 904934 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Згідно з «Королівської хроніки», Нгакве був нащадком Тхейнга, царя Пагану, але вихований у безвісності в місті Сале. Потім поступив на службу до Таннета конюхом. Згодом Нгакве вбив царя, втопивши того у ставку, захопивши трон.[1]

На думку дослідників ймовірно Нгакве належав до нащадків вождів одного з племен м'янма, яке було підкорено Таннетом. В результаті опинився при дворі останнього. При цьому є суперечним статус особистого конюха царя, наскільки він був значним і необразливим для аристократа. Також у заколоті Нгакве напевне відбилися ознаки військової демократії, коли той ще не сприймав царя як недоторканого монарха, а лише як очільника союзу племен.

Про панування Нгакве обмаль відомостей, але те, що він протримався на троні майже 30 років та зміг передати владу своєму синові — Тхейнко — свідчить про міцну основу влади та неабияку особистість цього царя. Продовжив розширення володінь. За деякими свідченнями загинув під час військової кампанії проти одного з монських царств.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Hmannan Vol. 1 2003: 220—221

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Aung-Thwin, Michael A. (2005). The Mists of Rāmañña: The Legend that was Lower Burma (illustrated ed.). Honolulu: University of Hawai'i Press. ISBN 9780824828868.