Севт II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Севт II
Σεύθης
Народився невідомо
Помер бл. 386 до н. е.
Країна Одриське царство
Національність фракієць
Діяльність суверен
Титул цар одрисів
Посада king of the Odrysiansd
Термін 405—386 роки до н. е.
Попередник Амадок I
Наступник Гебрізелм
Батько Месад
Діти Котіс
Ребул

Севт II (д/н — бл. 386 до н. е.) — володар Одриського царства в 405—386 роках до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син молодшого співцаря (парадинаста) Месада, що панував над областями, які межували з грецькими колоніями північного узбережжя Егейського моря. Близько 405 рокудо н. е. після смерті батька успадкував ці володіння. Опинився під опікоюстаршого співцаря Амадока I. Зз часом відносини між ними погіршилися. Аристотель згадує про зіткнення між прихильниками царя Амадока I і Севта II. Для вирішення цього конфлікту Афіни відправили до Фракії Фрасибула, який віддав перевагу Амадоку I і визнав його законним правителем Одриського царства. Севта II було позбавлено статуса співцаря, але залишився панувати над племенами мелантідів, фінами і траніпсів (область від міста Салміндеса в Чорному морі до Перінфа в Мармуровому морі). Через декілька років Севт II замирився зі старшим царем, визнавши того першість.

400 року до н. е. Севт II найняв частину загону греків, що під орудою Ксенофонта поверталися з невдалого походу Кіра Молодшого. Сам Ксенофонт рушив до Спарти. За допомогою цих військ Севт II домігся перемоги над гірськими племенами й стати незалежним від Амадока I. Але коли грецькі найманці попросили оплатити їх службу Севт II спробував обдурити їх і ухилитися від своїх зобов'язань. Зрештою парадинаст був змушений заплатити вказану суму. За цим зажадав від грецьких колоній південно-західного узбережжя Чорного моря збільшити данину, яку сплачували одриським царям.

У 399 році направив допоміжний загін на допомогу спартанцям. Але після поразки спартанського флоту в битві при Кніді в 394 році до н. е. він укладає союз з Афінами. Невдовзі знову вступає у конфлікт з Амадоком I, який було залагоджено 390 року до н. е. завдяки втручанню афінського посольства.

Близько 386 року до н. е. після смерті Амадока I зумів стати старшим царем Одриської держави, але вже у 386 році до н. е. новим царем стає Гебрізелм, який до того був парадинастом. Можливо внаслідок поразки Севт II загинув.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Smith W., ed. (1867). «Seuthes». A Dictionary of Greek and Roman biography and mythology. Boston: Little, Brown & Co. с.809. OCLC 68763679
  • Κουρτίδης Κωνσταντίνος, Ιστορία της Θράκης από των αρχαιοτάτων χρόνων μέχρι του 54 μ.χ., Τυπογραφείο Αλευρόπουλου, Афіни 1932 р.
  • Danow C., Trakowie, przekł. L. Owczarek, PWN, Warszawa 1987, ISBN 83-01-06121-9.