Собекнахт II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Собекнахт II
Painting Sobeknakht II Tylor.jpg
Собекнахт II та його дружина
Ім'я при народженні
S29D58V31A24

Sbk nḫt
Народився бл. 1620-ті до н. е.
Нехеб
Помер бл. 1570-ті до н. е.
Нехеб
Країна Стародавній Єгипет
Діяльність політик, чиновник
Посада володар (князь) Нехеба
Батько Собекнахт I
Мати Нофру

Собекнахт II (* бл. 1620-ті до н. е. —бл. 1570-ті до н. е.) — давньоєгипетський державний і військовий діяч та архітектор часів Другого перехідного періоду. Ім'я перекладається як «Собек перемагає».

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з місцевої знаті. Син Собекнахта I, номарха Нехеба (Верхній Єгипет), який купив ці землі у Кебсі, родича фараона Іні I з XIII династії. Про дату народження немає достеменних відомостей. Успадкував батьківські володіння, ставши номархом. Водночас в його обов'язки входило захист фіванських земель. Натепер дослідник виявили запис, за яким Собекнахт II відбив напад коаліції нубійців та народу Пунт. В подальшому багато зробив для збереження XVI династії від повсталих номархів.

Було поховано в гробниці Т10, яка є одннією з найбільш пишних Другого перехідного періоду. Складається з чудових малюнків та низки склепів. Розпис є яскравим прикладом мистецтва Другого перехідного періоду. За однією з версій Собекнахт II особисто спроектував власну гробницю і керував роботи з її зведення. Проте це достеменно не доведено.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Davies, Vivian (2003). Sobeknakht of Elkab and the coming of Kush. Egyptian Archaeology 23: 3–6.