Фаннія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фаннія
Народилася прибл. 40
Померла після 97
Громадянство (підданство) Стародавній Рим
Діяльність римська матрона
Батько Публій Клодій Фразея Пет
Мати Цецинія Аррія Молодша
Рід Клодії
Чоловік Гай Гельвідій Приск
Діти Гай Гельвідій Приск

Фаннія (*Fannia, прибл. 40 —після 97) — римська матрона часів Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походила з роду Клодіїв. Донька Публія Клодія Фразеї Пета, консула-суфекта 56 року, та Аррії Молодшої. У 55 році вийшла заміж за Гая Гельвідія Приска.

Поділяла погляди свого чоловіка, разом з яким у 66 році відправилася у вигнання. У 69 році за імператора Гальби повернулася до Риму разом із Приском. У 73 році за імператора Веспасіана вдруге відправилася з Гельвідієм у вигнання. У 75 році за наказом імператора чоловіка Фаннії було страчено. За імператора Тита повернулася до Риму.

У 93 році вона втретє піддалася вигнанню за наказом імператора Доміціана. Геренній Сенеціон, друг Гельвідія, описав його життя і був за це звинувачений. Фаннія зізналася в тому, що просила його про це, що дала йому папери свого чоловіка і заперечувала всяку участь матері в цій справі. В результаті Гереннія було страчено, а Фаннія після конфіскації її майна — заслана разом з матірю. Книгу, причину засудження, яка за вироком сенату була заборонена і підлягала знищенню, вона зберегла і взяла її з собою у вигнання. У 96 році було старчено її сина.

Поверналя до Риму Фаннія 97 році завдяки дозволу імператора Нерви. Товаришувала з Плінієм Молодшим. Про подальшу долю Фаннії немає відомостей.

Родина[ред.ред. код]

Чоловік — Гай Гельвідій Приск

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • D. Wardle, Vespasian, Helvidius Priscus and the restoration of the Capitol. In: Historia 45, 1996, S. 208–222.
  • Pliny the Younger, Letters 7.19.L