Фаннія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фаннія
Народилася прибл. 40
Померла після 97

Громадянство/підданство Стародавній Рим
Діяльність римська матрона
Батько Публій Клодій Фразея Пет
Мати Цецинія Аррія Молодша
Рід Клодії
Чоловік Гай Гельвідій Приск
Діти Гай Гельвідій Приск

Фаннія (*Fannia, прибл. 40 —після 97) — римська матрона часів Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походила з роду Клодіїв. Донька Публія Клодія Фразеї Пета, консула-суфекта 56 року, та Аррії Молодшої. У 55 році вийшла заміж за Гая Гельвідія Приска.

Поділяла погляди свого чоловіка, разом з яким у 66 році відправилася у вигнання. У 69 році за імператора Гальби повернулася до Риму разом із Приском. У 73 році за імператора Веспасіана вдруге відправилася з Гельвідієм у вигнання. У 75 році за наказом імператора чоловіка Фаннії було страчено. За імператора Тита повернулася до Риму.

У 93 році вона втретє піддалася вигнанню за наказом імператора Доміціана. Геренній Сенеціон, друг Гельвідія, описав його життя і був за це звинувачений. Фаннія зізналася в тому, що просила його про це, що дала йому папери свого чоловіка і заперечувала всяку участь матері в цій справі. В результаті Гереннія було страчено, а Фаннія після конфіскації її майна — заслана разом з матірю. Книгу, причину засудження, яка за вироком сенату була заборонена і підлягала знищенню, вона зберегла і взяла її з собою у вигнання. У 96 році було старчено її сина.

Поверналя до Риму Фаннія 97 році завдяки дозволу імператора Нерви. Товаришувала з Плінієм Молодшим. Про подальшу долю Фаннії немає відомостей.

Родина[ред.ред. код]

Чоловік — Гай Гельвідій Приск

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • D. Wardle, Vespasian, Helvidius Priscus and the restoration of the Capitol. In: Historia 45, 1996, S. 208–222.
  • Pliny the Younger, Letters 7.19.L