Філомел

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Філомел
Народився невідомо
м.Ледон
Помер 354 до н. е.
м.Неон
·загибель у битві
Країна Фокіда
Ledond
Діяльність політик
Посада стратег-автократ
Термін 356-354 роки до н.е.
Наступник Ономарх
Батько Феотім
Брати, сестри Ономарх і Фаїл[1]

Філомел (*Philomelos, д/н —354 до н. е.) — політичний та військовий діяч давньої Фокіди, стратег-автократ Фокідського союзу у 356–354 роках до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з багатою аристократичної родини Фокіди. Народився у м. Ледон. Про молоді роки немає відомостей. Проявив себе у 356 році до н. е. під час конфлікту фокідян з Радою амфіктіонів. Виступив проти вироку останнього стосовно накладання штрафу на аристократів за порушення прав Дельфійського святилища. Обирається стратегом-автократом. Створює армію у 1000 важкоозброєних піхотинців. Водночас уклав союз із Спартою проти Фів та Беотійського союзу. Того ж року захопив м. Дельфи (включив це місто до складу Фокідського союзу) й став використовувати кошти святилища для збільшення своєї армії. Знищив ворожий рід Фракидів, захопивши їх майно. Своїми діями сприяв початку Третьої Священної війни.

Філомелом було укладено також союз з Афінами. У 355 році до н. е. на чолі із військом у 10 тисяч військових вдерся до Локриди, захопивши її частину. Втім у 354 році зазнав поразки при Неоні. За однією версією загинув у битві, за іншою — після поразки наклав на себе руки. Владу успадкував його брат Ономарх.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Любкер Ф. Phayllus // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 1024.