Хмельницький крізь об'єктив (фотоконкурс)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Хмельницький крізь об’єктив» - фотоконкурс, який проводиться 11 років поспіль у місті Хмельницькому. Був започаткований у 2005 році[1]. Організація та проведення фотоконкурсу приурочені до святкування Дня міста Хмельницького[2], яке відбувається наприкінці вересня. Організаторами конкурсу фотографії виступають управління молоді та спорту, управління культури та туризму, Хмельницьке міське комунальне підприємство [1].

Історія[ред. | ред. код]

Місце проведення фотовиставки та номінації конкурсу змінювались протягом років. У 2009 році фотографи подавали свої роботи у номінації «Новини та повсякденне життя», «Люди», «Старе та нове місто», «Публіцистика», «Відзнака міського голови», «Приз глядацьких симпатій»[3]. У 2010 році участь прийняли близько 8 десятків учасників [4], на конкурс було надіслано 200 робіт. З них було відібрано 100 фотографій від 23 авторів[5]. У 2011 році результати конкурсу та оголошення експозиції відбулось у музеї історії міста Хмельницького (вулиця Проскурівська, 30)[6]. Нагородження авторів відбувалось у трьох номінаціях: "Хмельницький фоторепортер ,"Хмельницькому - 580", "Погляд фотографа"[7]. У 2012 році були представлені номінації «Хмельницький історичний», «Хмельницький фоторепортер», «Люди», «Погляд фотографа», «Приз міського голови», «Приз глядацьких симпатій»[8]. У 2013 та 2014 роках відбувався прийом фотографій для розгляду в номінаціях «Хмельницький фоторепортер», «Хмельницький історичний» та «Погляд фотографа», «Приз міського голови», «Приз глядацьких симпатій». Нагородження та відкриття експозиції проводилось у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва (вулиця Проскурівська, 56). Дата відкриття фотовиставки інколи змінюється, але відкриття завжди відбувається напередодні святкування Дня міста Хмельницького.

2016 рік[ред. | ред. код]

Регламент конкурсу фотографії в 2016 році зазнав змін. Учасники отримали змогу подавати фотографії для розгляду членів журі в електронному вигляді, а не в паперовому, як в минулі роки. Змінились конкурсі категорії: фотографи, яким виповнилось 18 років, могли подавати свої роботи у номінації "Хмельницький фоторепортер", "Ми єдина Україна", була створена дитяча номінація "Мій Хмельницький"[9]. Переможці в перерахованих категоріях обирались членами журі. Переможці ще у двох номінаціях - "Приз міського голови" та "Приз глядацьких симпатій" обирались відповідно міським головою та відвідувачами фотовиставки.

Опис[ред. | ред. код]

Прийом робіт триває близько півтора місяця. Учасники фотоконкурсу мають подавати на розгляд журі до 10 фотографій. Експозиція демонструється декілька тижнів. У фотоконкурсі беруть участь аматори та професійні фотографи[1]. Їх місце проживання та вік не мають різниці[3]. У кожній з заявлених номінацій обирають 1,2 та 3 місце, а також «Приз міського голови». Переможці нагороджуються дипломами та подарунками. Через декілька тижнів відвідувачі виставки шляхом голосування обирають переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій»[10]. Кожного року кількість учасників змінюється. Учасники, які не стали переможцями, проте надавали свої фотороботи, також отримують Дипломи учасників [1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Професійних фотографів й аматорів фотомистецтва запрошуємо взяти участь у фотоконкурсі “Хмельницький крізь об’єктив”. Архів оригіналу за 2015-12-10. Процитовано 2016-01-29. 
  2. Стартував фотоконкурс "Хмельницький крізь обґєктив". Моя газета Хмельницкий информационный портал. Процитовано 2019-12-01. 
  3. а б Положення про проведення фотоконкурсу "Хмельницький крізь об’єктив", присвяченого Дню міста Хмельницького. Додаток 1 до рішення виконавчого комітету від 23.07.2009 №768
  4. Краяни TV - Хмельницький крізь об'єктив - 22-09-2010
  5. Визначено переможців фотоконкурсу "Хмельницький крізь обґєктив". Моя газета Хмельницкий информационный портал. Процитовано 2019-12-01. 
  6. Конкурс «Хмельницький крізь об'єктив» проходитиме восьме
  7. Додаток 1 до рішення виконавчого комітету від 23.06.2011 р. № 710
  8. Хмельницька міська рада
  9. «Хмельницький крізь об’єктив» – конкурс до Дня міста!//33 канал
  10. У конкурсі “Хмельницький крізь об'єктив” переміг Олександр Савенко (ФОТО)[недоступне посилання з липень 2019]

Посилання[ред. | ред. код]