Хо Сун Чьол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хо Сун Чьол
Hur Seung Chul
Народився 1959(1959)
Інчхон, Республіка Корея
Громадянство Південна Корея Південна Корея
Діяльність дипломат
Alma mater Гарвардський університет
Посада Надзвичайний і Повноважний Посол Південної Кореї в Україні
Термін 2006-2008
Попередник Лі Сонг Джу
Наступник Пак Ро Бьок

Хо Сун Чьол (кор. 허승철, 許勝澈, 1959, місто Інчхон, Республіка Корея) — корейський дипломат, мовознавець. Професор Університету Корйо, Посол Республіки Корея в Україні з березня 2006 по червень 2008.

Біографія[ред. | ред. код]

Навчався у Гарвардському університеті в США, де вивчав східнослов'янські мови.

З березня 2006 по червень 2008 — Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Києві (Україна).

Ще працюючи послом, Хо Сун Чьол долучився до укладення першого українсько–корейського словника. У співавторстві підготовив книги «Культура та суспільство України» та «Геополітична трансформація Євразії: погляд з Києва та Сеула», за його сприяння вийшла корейською мовою збірка віршів української поетеси Людмили Скирди «Сливовий дощ».

За ініціативи Хо Сун Чьола у провідному університеті Кореї «Корйо» відкрилася кафедра україністики, де він і викладає. Для новоствореної кафедри, у співавторстві написав підручник, в якому описано українську: історію, культуру, географію, економіку тощо. Готує до видання «Сучасну історію України».

Також ініціює переклад на корейську мову «Ілюстрованої історії України» Михайла Грушевського. Хо Сун Чьол також сприяє українським студентам у тому, аби вони навчалися корейської мови в університетах Кореї. Саме українські студенти Хо Сун Чьола переклали книгу свого професора «Україна — моя любов» на українську.

Пан Хо Сун Чьол викладає східні мови в аспірантурі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

« «Росія — моя спеціальність, а Україна — моя любов» »

Автор мемуарів[ред. | ред. код]

  • Мемуари «Україна — моя любов», видані українською мовою в 2009[1].
  • Межкультурная коммуникация в литературе между Кореей и Украиной / Сун Чьол Хо // Мова і культура. - 2013. - Вип. 16, т. 1. - С. 191-194.
  • Национальное единство и национальная гармония для Украины / Сун Чьол Хо // Мова і культура. - 2014. - Вип. 17, т. 1. - С. 16-17.
  • Украина и Корея: Общая память и национальная история / Сун Чьол Хо // Мова і культура. - 2011. - Вип. 14, т. 1. - С. 26-28.[2]
  • Новий погляд на історію Кореї: Підручник. Ред. Хо Сун Чьол[3]

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Хо Сун Чьол. Україна — моя любов (мемуари Посла Республіки Корея в Україні). -К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2009. — 224 с. ISBN 978-966-489-030-1
  2. Наукова періодика України
  3. Українська електронна бібліотека[недоступне посилання з липень 2019]

Посилання[ред. | ред. код]