Чистий обіговий капітал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Чистий обіговий капітал[ред.ред. код]

 

Чистий оборотний капітал (Net working capital) дорівнює різниці між оборотними активами підприємства та його короткостроковими зобов'язаннями (в грошових одиницях).

NWC = Total Current Assets - Total Current Liabilities
NWC = Поточні активи - Поточні зобов'язання

При розрахунках використовуються середні значення балансових показників за розрахунковий період. Чистий обіговий капітал необхідний для підтримки фінансової стійкості підприємства, оскільки перевищення обігових коштів над короткостроковими зобов'язаннями означає, що підприємство не тільки може погасити свої короткострокові зобов'язання, але і має резерви для розширення діяльності.

Оптимальна сума чистого обігового капіталу залежить від особливостей діяльності компанії, зокрема, від масштабів її діяльності, обсягів реалізації продукції, швидкості обіговості матеріальних запасів та дебіторської заборгованості. Недолік обігового капіталу свідчить про нездатність підприємства вчасно погасити короткострокові зобов'язання. Значне перевищення чистого обігового капіталу над оптимальною потребою свідчить про нераціональне використання ресурсів підприємства.

Згідно з міжнародними стандартами бізнес-планування застосовується як один з фінансових показників ефективності бізнес-планів

Посилання[ред.ред. код]