Планетарні млини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Планетарні млинимашина або апарат для подрібнення сипучих матеріалів (руд, вугілля, буд. матеріалів та ін.) для їх подальшого безпосереднього використання, збагачення.

Конструкція

Конструктивно являють собою (рис.) агрегат з декількох барабанних млинів 3, змонтованих на вертикальному водилі 2.

На осі кожного млина насаджені шестерні 5, які находяться у зачепленні з нерухомим зубчатим колесом 4. При обертанні водила барабанні млини обертаються відносно осі водила, а також навколо власних осей. Подрібнювальні тіла у барабанах знаходяться під дією додаткових відцентрових сил, які виникають при обертанні барабана навколо осі водила.

Крупність вихідного матеріалу для планетарних млинів становить до 25 мм. У планетарних млинах подрібнення матеріалу здійснюється як металевими подрібнюючими тілами, так і у режимі самоподрібнення. Режим самоподрібнення матеріалів у планетарних млинах характеризується селективністю руйнування матеріалів різної міцності. Подрібнення матеріалу здійснюється головним чином стиранням.

Існують планетарні млини періодичної і безперервної дії. На збагачувальних фабриках планетарні млини можуть знайти застосування для особливих випадків помелу, наприклад, для подрібнення алмазовмісних руд.

Основна його перевага – це значна (на порядок і більш) питома продуктивність по знов утвореному класу заданої величини в порівнянні з кульовим млином. Але істотні недоліки, пов'язані з дуже великим зносом мелючих тіл і труднощами з безперервним завантаженням і розвантаженням матеріалу з млина не дозволили цьому млину знайти промислове застосування. На сьогодні планетарні млини застосовуються в основному для подрібнення у лабораторних умовах або для так званої механохімічної активації перед подальшим гідрометалургійним переділом. Використовуються в основному конструкції млинів лабораторних або напівпромислових розмірів

Див. також

Література

  • Смирнов В.О., Білецький В.С. Підготовчі процеси збагачення корисних копалин. [навчальний посібник]. – Донецьк: Східний видавничий дім, Донецьке відділення НТШ, 2012. – 284 с.