Обговорення користувача:Білецький В.С.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10

Інші автоархівовані сторінки

Скорочення
ВП:ДОЗ

Пропозиція[ред. код]

Вітаю @Білецький В.С.:! Прошу, якщо ви є зацікавленим у подальшому сталому розвитку вікіпедії, прийняти участь у затвердженні чітких та деталізованих критеріїв значимості персоналій спорту для запобігання вилучення корисних значимих статей та подвійності трактувань.--Yasnodark (обговорення) 14:21, 6 березня 2017 (UTC)

Доброго дня @Білецький В.С.:! Прошу висловитись в обговоренні на цій сторінці щодо важливого питання про зміст стрічки посилань на портали.--Yasnodark (обговорення) 13:24, 10 травня 2017 (UTC)

Повідомлення[ред. код]

Вітання! Написав Вам листа на Фейсбуці з пропозицією. --Микола Василечко (обговорення) 06:52, 18 березня 2017 (UTC)

То чи «твердий» «м'який» датчик?[ред. код]

Вітаю Вас, Володимире Стефановичу. Не вдалося звернутися до Вас на е-мейл, тож пишу тут. Хочу звернути Вашу увагу стосовно деяких питань статті М'який датчик.

1. Назва статті та сам термін «м’який» вибрані не зовсім вдало. Це щось схоже на «фортечний селянин» замість «крепостной крестьянин» (це із підручника історії). У статті йдеться про аналоговий або цифровий обчислювальний пристрій, який за заданою програмою чи алгоритмом обробляє сигнал від одного, або двох, або ж від багатьох датчиків, формуючи сигнал, який, зазвичай, не вимірюються безпосередньо, а може бути обчислений, виходячи із двох чи більше виміряних сигналів. Таким чином, це програмне забезпечення і обчислювальні пристрої, які виконують функції датчиків тих фізичних величин, які безпосередньо вимірювати дорого, важко чи і зовсім неможливо. Наприклад, на стендах тягово-швидкісних властивостей для випробувань та/або діагностування автомобілів, безпосередньо вимірюють крутний момент на колесах (як реактивний момент на корпусі привода чи його елементів) та швидкість (як частота обертання). Програмно-технічний пристрій, виходячи із двох сигналів, постійно видає значення потужності на колесах. У даному прикладі «обчислювальний датчик» який Ви назвали «м’яким», використовуючи значення цих виміряних величин, формує сигнал потужності на колесах, який передається на систему індикації та/або реєстрації. Фізично – це або аналоговий обчислювальний пристрій або цифровий.

У англомовних термін «soft», думаю, пішов від «software» (що є у їхній статті) не у значенні «м’який», а «програмний» чи «запрограмований». Думаю, статтю краще було би назвати «обчислювальний датчик» чи «запрограмований датчик».

Якщо цей термін вже «узаконений» чи стандартизований – жаль. Таке сталося із стандартизацією багатьох термінів, таких, наприклад, як «вимірювальна техніка» у той час як йшлося лише про «метод» або про «методику вимірювань». Наприклад, стаття «Virtual sensing techniques» - це «метод(ика) віртуального перетворення (дослівно - сенсування)», а не «техніка» чи «техніки» у нашому розумінні.

2. Текст також не достатньо точний. Не знаю, як краще, наприклад, скажімо, так: «Обчислювальний датчик або віртуальний датчик являє собою загальну назву аналогових або цифрових обчислювальних пристроїв, які обробляють один чи декілька результатів вимірювань (сигналів) разом, і формують за заданою програмою (моделлю) сигнал тієї фізичної величини, яку безпосередньо виміряти недоцільно або неможливо».

3. Діагностика – галузь знань, процес – діагностування, тому не «діагностики» а «діагностування».

4. Під час діагностування вирішують дві основні задачі:

  • контроль відповідності/невідповідності технічного стану;
  • пошук та/або розпізнавання несправностей у разі невідповідності.

У літературі часто застосовують словосполучення «діагностування технічного стану» або «діагностування несправностей». У обох випадках це «масло масляне». У тексті написати «для діагностування технічних об’єктів» чи «для виявлення або розпізнавання несправностей», що мабуть буде більш ближчим до суті, хоча, такі технічно-програмні засоби застосовують для вирішення обох задач.

Надіюсь, що Ви розглянете ці питання і, якщо погодитеся із чимось, то і врахуєте у статті. На все найкраще, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 11:23, 1 квітня 2017 (UTC)

Майже з усім згоден. Навіть порадів Вашому грунтовному аналізу. Найкраще, напевно «обчислювальний датчик». Запропоноване Вами : «Обчислювальний датчик або віртуальний датчик являє собою загальну назву аналогових або цифрових обчислювальних пристроїв, які обробляють один чи декілька результатів вимірювань (сигналів) разом, і формують за заданою програмою (моделлю) сигнал тієї фізичної величини, яку безпосередньо виміряти недоцільно або неможливо» - теж добре. Щодо паронімів «діагностики» і «діагностування» згоден, де результат - там "діагностика", де процес - "діагностування" - тому Ваші зауваги в п. 4 теж приймаються. Прошу, при можливості виправити текст цієї статті як Ви пропонуєте. Я у Вікі, на жаль, "короткотривалими наскоками" - може від того і недогляд. Дякую за Ваш аналіз.--Білецький В.С. (обговорення) 12:52, 1 квітня 2017 (UTC)
Дякую за відповідь. Якщо я вірно зрозумів – загалом, проти правок не маєте заперечень? Однак, якщо навіть і так, то все ж проситиму Вас перейменувати статтю – вона ж Ваша. А не переправите – то так і буде. Для історичної довідки буде: «Термін започаткував Б.В. у статті Вікіпедії «…(такій-то)…» » ) А я вже пізніше по тексту щось підправлю із врахуванням остаточної назви (якщо Ви самі цього не зробите) і, якщо матиму і час і наснагу. Ну, і заінтригували… Стало цікаво, якщо «майже все», то чогось не поділяєте. І цікаво і корисно було би взнати, що саме? Дякую і всього найкращого, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 19:56, 2 квітня 2017 (UTC)
1. Основне змінив згідно узгодженого. 2. Щодо "історичної довідки" то я зовсім цим не переймаюся. (яке має значення - ..N0000 статей чи N0001 ...)). 3. Щодо «майже все» - то дріб"язки... Журналісти анзивають "вкусовщина". Несуттєво. 4. ....Цікавим є збіг Biletsky Volodymyr і Biletskyy Volodymyr...--Білецький В.С. (обговорення) 20:57, 2 квітня 2017 (UTC)
Ще раз дякую. 1. Стосовно «історичної довідки», то людство пам’ятає тих, хто придумав закон Ома, закон Ньютона, закон Кірхгофа, … і, часом, і тих, які придумали нову незвичну термінологію, яку до них раніше не вживали. А «м’який датчик» і в україномовній, і в російськомовній літературі я ще не зустрічав. Колись працював над термінологічними стандартами, то мій тодішній шеф любив із притаманним тільки йому гумором розмірковувати вголос, як би придумати такий термін. Часом в книгах пишуть: «першим термін ввів (такий-то) у (такій-то) публікації». От я і пожартував у його стилі. Якщо не сподобалося – перепрошую. 2. А от «збіги» – то щоб їм, тим писарчукам! Але я вже звик. Батьку в паспорті написали одне прізвище – мені інше, а сину – ще інше. А побачили би, як у зарплатних картках понаписували! Кожен банк – по-своєму! В одному банку навіть сварився! Коли реєструвався у Вікіпедії, то написання українською не пропустили (сказали що такий вже є). От і записав логін латиною і вибрав із накорябаних «грамотіями» той варіант, який мені найбільше подобається. Якщо Вам написали із двома «ігреками», то це вже не збіг, а відмінність! ) --Biletsky Volodymyr (обговорення) 05:40, 3 квітня 2017 (UTC)
P.S. А стосовно збігу. Подумав, що, можливо, Вам не сподобається мій стиль спілкування, то перепрошую. Я асоціюю Вас із моїм двоюрідним братом Анатолієм. Це тому, що обидві Ваші фото на сторінці Вікіпедії мають разючу схожість із ним (він, правда, молодший). Оце – збіг! От і ловлю себе на думці, що наше віртуальне спілкування сприймаю так, наче спілкуюсь із ним. Так, що у Вікіпедії мої симпатії до Вас є найбільшими! Всього Вам найкращого! --Biletsky Volodymyr (обговорення) 05:54, 3 квітня 2017 (UTC)
Залишив М"який датчик як синонімічну конструкцію. Мені подобається. Міркування такі. Є software - Hardware (програмне забезпечення - апаратні засоби). Етимологію прослідкувати мені важко (бо майже не знаю англійської на ЖАЛЬ). Але ware - це вироби . То може як версія словотворення: програмне забезпечення - "м"які" вироби, апаратні засоби - "тверді" вироби? Як Вам така проста (але, здається, очевидна, версія?--Білецький В.С. (обговорення) 06:02, 3 квітня 2017 (UTC)
Взагалі, мені також подобається. Чому? Бачите, якби статтю зразу так назвали, як є зараз, то я б на неї і не звернув уваги. Подумаєш – таких пристроїв море, від допотопних аналогових (мої колеги у свій час їх стільки понапаювали!), до цифрових і називали їх просто – «плата», «мізки», а не «датчик». Навіть і зробили авторське свідоцтво і мене в нього включили, бо я такий «датчик» реалізував на програмованому калькуляторі, а вони подивилися на алгоритм, та тоді й придумали, як таке ж зробити аналоговим.
А на статтю «м’який датчик» подумав, що там таки точно «м’який» датчик з галузі біотехнології чи нанотехнології, та й стало цікаво. Колись бачив у документальному телефільмі як простий нейрон (по-моєму, таракана) «керує» авіаційним симулятором, тримаючи напрямок руху, і не даючи «літаку» завалитись. Тут нейрон виконує роль і датчика і системи керування одночасно, то він таки дійсно «м’який», та ще й живий! Якби запам’ятав назву фільму і знайшов для посилання – ото була б стаття – «живий датчик»! А стосовно Вашої версії – я не фахівець, але думаю так: Терміни «Software» і «Hardware» - це певне простий жаргон. І хтось їх придумав, бо раніше таких не було. У наших фахівців ці жаргонні терміни звучали так: «Залізо» та «Софт». Одне і те ж «залізо» із різним «софтом» - це різні речі. Один комп’ютер працює під управлінням МС-ДОС, інший, такий же, під Лінукс, а третій, точно такий, під Віндовз – так це «небо» і «земля», хоча «залізо» (хард) одне і те ж! Або такий «софт» як Ворд під Віндовз і Ворд під Андроїд – також як корова і балерина, хоча обоє роблять тексти, які читаються і у Віндовз і в Андроїді.
А ті терміни прижилися у англомовному світі і стали офіційними, а наші так і залишилися на рівні жаргону. Зважте, що у нас переклад Software як «мякий продукт» не застосовується, а так і кажуть – «софт». Але, якщо Ви зараз започаткуєте новий термін, і він приживеться – то так і буде! І Ви будете його засновником :-) Я не проти, тільки вважаю, що з першого погляду цей термін («м’який») вводить в оману (це мінус), але, він інтригує того, що його вперше побачив (це плюс). А ще краще порадитися із комп’ютерщиками і програмістами, бо я лише аматор і «м’який датчик» ріже мені вухо. Можливо, вони навіть порадять повернутися до старої назви? Однак, цілком із Вами погоджуюся – так, як Ви зробили зараз, як на мене, цілком нормально. Згодом постараюся доповнити цю статтю прикладами та/або поясненнями. Із найкращими побажаннями, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 18:26, 5 квітня 2017 (UTC)
Згоден. І навіть з іншої галузі можна навести приклади. Ось в німецькій мові є glück auf (щасливо назад або щасливо повернутися або у гірників щасливо на-гора!). Так от - це слово так "в"їлося", що журнал так називається.... Або інше з гірництва - сленг "хвости" (відходи) давно вже в спеціальній гірничій літературі і не сленг зовсім, а вже термін, або ось-ось буде термін. Дякую за обмін думками. --Білецький В.С. (обговорення) 18:52, 5 квітня 2017 (UTC)

Файл Файл:Cartographic-Comedy.jpg номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg

Файл Файл:Cartographic-Comedy.jpg, значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 21 квітня 2017. Що ще можна зробити? --AndriiK (обговорення) 01:36, 21 квітня 2017 (UTC)

Цитування означень з енциклопедії (третинне джерело) не є плагіатом чи порушенням авторських прав[ред. код]

Цитування означень з енциклопедії (третинне джерело) не є плагіатом чи порушенням авторських прав. Навпаки, за кількістю цитувань судять про рейтинг науковців. З одного боку Helixitta погоджується, що «коротке визначення іноді ніяк своїми словами не сформуєш, наприклад, "білки є полімерами мономерами яких є амінокислоти"», але при цьому відмовляє колективу українських релігієзнавців в такому ж шанобливому ставленні. Вона гадає, що цитування недоречне, і наведені нижче означення можно сформувати своїми словами:

«перша неділя після пасхи, яка окремо відзначається у церковно християнському календарі. У православ'ї більше відома як Хомина неділя. Назва пов’язана з євангельським сюжетом про перше відвідання воскреслим Ісусом Христом своїх апостолів» [1].

«загальнорелігійний та богословський термін, який в широкому значенні виражає можливість, способи та форми осягнення людиною Бога. Богопізнання у вузькому значенні відрізняється від інших шляхів осягнення Бога тим, що дає можливість розумового пізнання його якостей. За релігійними уявленнями Богопізнання становить вищу ступінь пізнавальної діяльності людського духу й можливе завдяки поєднанню пізнавальних зусиль віри і одкровення»[2].

Поважаючи працю українських релігієзнавців, я привів їх означення, запрошуючи інших дописувачів доповнити означену тему. Де тут кримінал? Shynkar (обговорення) 05:32, 23 квітня 2017 (UTC)

  1. Філоненко М. Антипасха // Українська Релігієзнавча Енциклопедія
  2. Христокін Г. Богопізнання // Українська Релігієзнавча Енциклопедія
Я криміналуу не бачу. Але зап итання, здається не до мене.--Білецький В.С. (обговорення) 15:09, 24 квітня 2017 (UTC)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:39, 12 травня 2017 (UTC)

Порушення авторських прав у статті Дробна кристалізація[ред. код]

Дякуємо, що ви зробили свій внесок у статтю Дробна кристалізація, але, на жаль, ми не можемо його прийняти, оскільки цей текст захищений авторськими правами і є дослівним перекладом таких джерел: http://www.xumuk.ru/bse/919.html. Як явне порушення авторських прав ми змушені вилучити Ваш внесок у статтю Дробна кристалізація.

Надалі пропонується:

  • якщо Ви маєте дозвіл від власника авторських прав на те, щоб вільно поширювати матеріал із зазначеного джерела на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike, Ви повинні оформити дозвіл системи OTRS.
  • якщо Ви — автор матеріалу у зазначеному джерелі, але розмістили цей матеріал на власному веб-сайті раніше, то просто розмістіть на сайті наприкінці сторінки повідомлення «This article is licensed under the Creative Commons Attribution/Share-Alike license» (чи варіацію на відповідній мові сайту), після чого можете сміливо подавати заявку на відновлення статті Дробна кристалізація, і вона буде відновлена.
  • Ви також можете перекласти зміст чужого тексту своїми словами й дати посилання на сайт із докладнішим описом.

Якщо ви робили переклад зі статті з іншого мовного розділу Вікіпедії, будь ласка, додайте на сторінку обговорення статті шаблон:перекладена стаття. --Рассилон (обговорення) 19:15, 21 травня 2017 (UTC)

Переробив. В основному взяв з англ. Вікі.--Білецький В.С. (обговорення) 19:35, 21 травня 2017 (UTC)

Адміністрування[ред. код]

Вітаю, пане докторе! маю намір запропонувати Вашу кандидатуру на адм-ра. Навіть якщо Ви хоч кілька адміндій зробите - це буде користь. Крім того, мені видається, укрвікі виросла з коротких штанців любительства, де адмінстраторами іноді є к-чі, які роблять очевидні хиби. На мою думку, адм-р з Вашим внеском (також і науковими ступенями) - нагальна потреба часу. Дякую Вам увагу, очікую відповіді. Успіхів! --Д-D (обговорення) 13:15, 26 травня 2017 (UTC)

Дякую дуже. Важко навіть відповісти. Якщо сходу відмовитися, то багато хто подумає "ось ще один "активіст Вікіпедії", який на повірку "відмовник""... Але все ж я не дуже гожуся на функцію адміна так як:
  • технічно-інформаційна підготовка сучасних адмінів (мабуть всіх) вища чи й суттєво вища, ніж моя;
  • я більше схильний до створення контенту (саме тут "працюють" мої наукові ступені), а не до його адміністрування (тут наукові ступені практично не працюють).

Можна навести також побутово-переселенські проблеми.... Але Ваша пропозиція стимулює мене до більш глибшого вивчення "інфраструктури Вікіпедії" та технічно-інформаційних питань. Ще раз дякую. Залишимо сьогодні як є. З повагою --Білецький В.С. (обговорення) 14:07, 26 травня 2017 (UTC)

Дякую. --Д-D (обговорення) 18:53, 26 травня 2017 (UTC)