Кам'яна сіль Закарпатської області
Кам'яна сіль Закарпатської області
У Тячівському районі виявлено приблизно 10 діапірових куполів кам'яної солі. Найбільш перспективними є Солотвинський і Тереблянський і Олександрівський діапіри з однойменними родовищами солі. Видобуток солі на Солотвинському родовищі ведеться з античних часів, а нині з IV горизонту.
Експлуатація родовища ведеться двома шахтами в надзвичайно важких гідрогеологічних та зумовлених ними інженерно-геологічних умовах.
Враховуючи цей фактор, на глибинах 900—1200 м розвідано і затверджено запаси солі в кількості 149 млн т категорій В+С1, придатні для видобутку способом підземного вилудження. Методом вакуум-випарки очікується отримувати сіль марки «Екстра». Спосіб розробки екологічно чистий.
Див. також
Джерела
- Паламарчук М. М., Горленко І. О., Яснюк Т. Є. Географія мінеральних ресурсів Української РСР. — К.: Рад. школа, 1985. — 135 с.
- Григорович М. Б., Немировская М. Г. Минеральное сырье для промышленности строительных материалов и его оценка при геологоразведочных работах. — М.: Недра, 1974. (рос.)
- Стратиграфическая схема палеогеновых отложений Украины (унифицированная). — К.: Наукова думка, 1987. (рос.)
- Родовища Закарпатської області
- ЗАКОН УКРАЇНИ Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року