Сюй Лін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:28, 13 квітня 2019, створена Mcoffsky (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сюй Лін
ПсевдоСяо Му
Народився507(0507)
Таньчен
Помер583
КраїнаЛян
Династія Чень
Діяльністьпоет
Знання мовкитайська
Посадаambassador of the People's Republic of Chinad
БатькоСюй Чі
РодичіXu Deyand
Діти4 сина

Сюй Лін (*徐陵, 507 —583) — китайський поет, редактор часів династій Лян та Чень.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з роду сановників Сюй. Народився у м. Тан (сучасний Таньчен, провінція Шаньдун). Отримав класичну освіту: до 519 року вивчив «Чжуан-цзі» та «Лао-цзі». Завдяки родинним зв'язкам у 521 році був запрошений до імператорського двору, а у 531 році увійшов до почтку спадкоємця трону держави Лян — Сяо Гана. Із сходження у 549 році того на трон отримав посади при імператорському дворі.

У 548 році був відправлений як посол до Північної Вей, проте тут був затриманий та поміщений під домашній арешт. Втім у 554 році повернувся до Лян. У 556 році під час війни із державою Східна Вей зумів уникнути полону. Того ж року як посол відправлений до держави Північна Ці щодо створення союзу.

Сюй повернутися до дому у 557 році, коли династія Лян була повалена династією Чень. Він перейшов на службу до нового володаря, відповідав за складання імператорських маніфестів та наказів. Помер у Цзянькані (частина сучасного Нанкіна) у 583 році.

Творчість

[ред. | ред. код]

Замолоду виявив хист до поезії, уславився своїми віршами. Серед них відомі збіркі вірші «Старі вірші», «Нові вірші», «Селянські», наприкінці життя об'єднані у збірку «Вірші Сюй Ліна».

За час володарів з династії Лян був упорядником і редактором антології поезії «Нові пісні з Нефритової тераси». Здобув літературну славу своєю передмовою до цієї антології.

Перебуваючи в Чан'ані, Сюй Лін писав сумні послання своїм друзям та родичам, нарікаючи на долю і полон.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • История всемирной литературы: В 8 томах / АН СССР; Ин-т мировой лит. им. А. М. Горького. — М.: Наука, 1983–1994. — Т. 2. — 1984. — С.109.