Дробна кристалізація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:20, 23 травня 2019, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на кирилічні літери)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кристалізація

Дробна кристалізація (англ. fractional crystallization)[1] - спосіб розділення і очищення речовин шляхом переведення їх в тверду фазу при кристалізації з розчину або розплаву.

У хімії дробна (фракційна) кристалізація є способом переробки речовин на основі відмінностей в розчинності. Речовини розділяють за допомогою відмінностей в кристалізації (формування кристалів). Якщо суміш з двох або більше речовин в розчині залишають кристалізуватися, наприклад, змінюючи температуру розчину для зменшення або збільшення, осад буде містити більше найменш розчинної речовини. Частка компонентів в осаді буде залежати від їх розчинності продуктів. Цей метод часто використовується в галузі хімічної інженерії для отримання дуже чистих речовин або для відновлення товарної продукції з розчинів відходів. Дробну кристалізацію застосовують для розділення речовин з близькими хімічними властивостями, наприклад сполук ніобію і танталу, радію і барію, циркону і гафнію.

Примітки

  1. RUSSIAN-ENGLISH TRANSLATION FOR "ДРОБНАЯ КРИСТАЛЛИЗАЦИЯ"

Джерела