Megalodoras

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Megalodoras

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Надродина: Doradoidea
Родина: Бронякові (Doradidae)
Рід: Megalodoras
Eigenmann, 1925
Посилання
Вікісховище: Megalodoras
Віківиди: Megalodoras
EOL: 25120
ITIS: 639038

Megalodoras — рід прісноводних риб з родини Бронякові ряду сомоподібних. Має 2 види.

Опис

Загальна довжина становить 53-58 см. Голова масивна, складена з кісткових пластин, трохи сплощена зверху. Очі маленькі. Біля короткої морди є 3 пари доволі довгих вусиків. Тулуб кремезний. Спинний плавець високий, помірно широкий, з короткою основою та 1 шипом. Жировий плавець маленький. Грудні плавці великі, широкі. Анальний плавець більше жирового. Хвіст широкий, сильно розрізаний.

Спосіб життя

Зустрічаються в річках з повільною течією або в стоячих водах, болотах. Тримаються невеликими групами. Вдень відсиджуються серед корчів. Вночі виходять на полювання. Живляться фруктами і равликами.

Розповсюдження

Мешкають в басейні річок Оріноко, Амазонка, Токантінс і Ессекібо — від Колумбії до Перу, Болівії та Бразилії.

Види

Тримання в акваріумі

Для сомів цього роду знадобиться ємність від 300 літрів. На дно насипають суміш дрібного, середнього і великого піску шаром від 5 см. Біотоп для сомів даного роду — це суцільний завал з коряг. Тому основним елементом декорацій будуть гіллясті корчі. Рослини не потрібні. Оскільки це нічні риби, акваріуміст рідко бачить своїх вихованців.

Селити можна групою від 2-3 штук або поодинці. Уживаються з великими сомами інших родів — орінокодорасами, птеродорасами, франціскодоросами, оксідоросами. З інших риб сусідами можуть стати великі лорікарієві — птерігопліхт і плекостомус, харацинові — брікони, хопліаси. Їдять будь корми для акваріумних риб. Годують сомів на ніч, перед вимиканням світла. З технічних засобів знадобиться внутрішній фільтр середньої потужності для створення помірної течії, компресор. Температура тримання повинна становити 22-25 °C.

Джерела