Енциклопедія життя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Encyclopedia of Life
Енциклопедія життя
EOL logo.svg
Логотип Encyclopedia of Life
URL eol.org
Комерційний Немає
Тип Мережна енциклопедія
Реєстрація Необов'язкова
Мови
 • англійська, німецька, французька.
 • Власник Фонд Макартурів, Фонд Альфреда Слоуна
  Започатковано 2008
  Рейтинг Alexa 45 210[1]
  Encyclopedia of Life
  Енциклопедія життя
  у Вікісховищі?

  «Енциклопе́дія життя́» (англ. The Encyclopedia of Life, англ. EOL) — онлайн-енциклопедія, що містить інформацію про 1.9 млн біологічних видів, створювана спільно різними фахівцями. В енциклопедії можна розміщувати окремі статті для кожного відомого виду (яких налічується близько 2 млн), де будуть відеоматеріали, звук, зображення, графіка і текстові відомості.

  Історія[ред. | ред. код]

  Перші сторінки енциклопедії створені 26 лютого 2008[2]. У рамках проекту в єдину базу даних спочатку будуть зібрані відомості про тварин, рослин і грибів. Потім в каталог додадуть дані про мікроорганізми, а пізніше — і про копалини біологічних видів.

  • 27 лютого 2008 року енциклопедія представила перші 30 тис. статей[3].
  • В серпні 2009 року кількість статей збільшилася до 170 тисяч[4].
  • 18 липня 2012 на сайті близько 1 000 000 статей.
  • 6 листопада 2016 року на сайті 1 335 379 статей, 88 755 зареєстрованих користувачів і 3 825 025 зображень.

  Доступ[ред. | ред. код]

  Будь-який користувач інтернету, який відвідав ресурс, отримає доступ до текстів, фотознімків, карт, аудіозаписів, відеороликів і іншої мультимедійної інформації. Поповнювати каталог планується у міру ідентифікації нових видів. «Енциклопедія життя» заснована на wiki-технології, що дозволить користувачам інтернету зі всього світу редагувати кожну статтю.

  Головна сторінка сайту «Енциклопедія життя».

  Однією з пріоритетних завдань проекту є доступність ресурсу всім людям незалежно від мовних і культурних відмінностей, для чого планується переклад енциклопедії на різні мови у співпраці з приватними особами та організаціями по всьому світу.

  Організація проекту[ред. | ред. код]

  Проект розрахований на десять років і оцінюється в 110 500 000 доларів США. Перші гранти виділили дві американські організації: 10 мільйонів доларів США надав Фонд Макартурів, а 2,5 мільйона доларів США видав Фонд Альфреда Слоуна.

  Створенням «Енциклопедії життя» займатиметься команда фахівців з 25-30 осіб. Проектом керують Філдовський музей природної історії в Чикаго, Гарвардський університет, Вудсхоульська лабораторія біології моря, Ботанічний сад Міссурі, Смітсонівський інститут і Бібліотека біологічних видів — група, в яку входять Лондонський національний музей природної історії, Нью-Йоркський ботанічний сад і Королівські ботанічні сади в К'ю. Керівники проекту сподіваються, що надалі зуміють залучити для роботи над енциклопедією тисячі кваліфікованих фахівців. Проект планується завершити до 2017 року[5].

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]