High Performance Fortran

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:21, 27 травня 2021, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (перетворення посилання на іншу сторінку Вікіпедії із зовнішнього на внутрішнє)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
High Performance Fortran
Парадигма конкурентні обчислення
Дата появи 1993
Вебсайт hpff.rice.edu

High Performance Fortran (HPF) є розширенням Fortran 90 з конструкціями, які підтримують паралельні обчислення, опублікованими High Performance Fortran Forum (HPFF). HPFF був скликаний під головуванням Кена Кеннеді Університету Райс. Перша версія звіту HPF була опублікована в 1993 році.

Ґрунтуючись на синтаксисі масиву, введеної в Fortran 90, HPF використовує паралельну модель даних обчислень для підтримки поширення роботу одного обчислення масиву над декількома процесорами. Це дозволяє ефективну реалізацію на обох SIMD і MIMD архітектури стилі. В особливості HPF включені:

  • Нові Fortran заяви, такі як FORALL.
  • директиви компілятора для рекомендованих розподілів даних масиву.
  • Зовнішній інтерфейс процедури для взаємодії з паралельними процедурами, які не є HPF, з використанням передачі повідомлень.
  • Додаткові бібліотеки підпрограм - в тому числі екологічного, паралельний запрос префікс / суфікс (наприклад, "сканувати"), розсіювання даних і сортувальних операцій

У Fortran 95 включені кілька можливостей HPF. У відповідь HPFF знову скликав і опублікував звіт 2.0 HPF. В оновленому звіті видалений матеріал, який вже був покритий Fortran 95. Доповідь було також реорганізовано і переглянуті на основі досвіду з HPF 1.0.

У той час як деякі виробники зробили включити HPF в їх укладачів в 1990-і роки, деякі аспекти виявилися важкими для реалізації і сумнівного використання. З тих пір більшість виробників і користувачів перейшли на OpenMP на основі паралельної обробки даних. Однак HPF продовжує впливати. Наприклад, пропонований тип BIT даних для майбутніх cтандарт Fortran-2008 містить ряд нових вбудованих функцій, узятих безпосередньо з HPF.

Див. також

Посилання


Джерела