Вебсайт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна сторінка вебсайту Wikipedia.org
Найбільші пошукові платформи

Вебсайт, або сайт (англ. website, від web (веб) і site (місце)[1]) — сукупність вебсторінок, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.

Сайтом також називають вузол мережі Інтернет, комп'ютер, за яким закріплена унікальна ІР-адреса, і взагалі будь-який об'єкт в Інтернеті, за яким закріплена адреса, що ідентифікує його в мережі (FTP-site, WWW-site тощо).

Набір зв'язаних між собою інформаційних онлайнових ресурсів, призначених для перегляду через комп'ютерну мережу за допомогою спеціальних програм — браузерів. Вебвузол може бути набором документів в електронному вигляді, онлайн службою.

Історія[ред. | ред. код]

Перший у світі сайт info.cern.ch з'явився в 1990 році. Його створив Тім Бернерс-Лі — батько сучасного інтернету. Автор опублікував на своєму сайті опис нової технології WWW (World Wide Web), заснований на протоколі передачі даних HTTP, системі адресації URI і мові розмітки HTML. Також на ресурсі було описано принципи встановлення та роботи серверів і браузерів. Сайт став першим у світі інтернет-каталогом, на якому Тім Бернерс-Лі розмістив гіперпосилання на інші інтернет-ресурси, що розпочали своє існування.

Рейтинг сайтів за популярністю[ред. | ред. код]

Популярність сайтів визначається кількістю відвідувачів, що переглянули принаймні одну сторінку. Нижче наведені списки сайтів за даними компанії Alexa Internet. Необхідно відмітити, що існують різні системи рейтингування сайтів.

Дані станом на 11.10.2019.

У світі[ред. | ред. код]

  1. «Google» (google.com) — пошукова система та мультисервісний портал.
  2. «YouTube» (youtube.com) — відеохостинг.
  3. «Baidu.com» (baidu.com) — китайський пошуковик.
  4. «Tmall» (tmall.com) — китайський інтернет-магазин преміум-товарів, колишній підрозділ Taobao.
  5. «QQ.COM» (qq.com) — найбільший китайський мультисервісний портал.
  6. «Sohu» (кит. 搜狐, sohu.com) — найбільший китайський інтернет-ЗМІ.
  7. «Facebook» (facebook.com) — найбільша в світі соціальна мережа.
  8. «Taobao» (taobao.com) — китайський інтернет-магазин.
  9. «Wikipedia» (wikipedia.org) — вільна енциклопедія.
  10. «Yahoo!» (yahoo.com) — пошукова система і мультисервісний портал.

Програмне забезпечення вебсайтів[ред. | ред. код]

Обов'язковим для функціонування будь-якого вебсайту є вебсервер. Для вебсайтів, які є складнішими, ніж просто набір статичних вебсторінок для керуванням контентом використовується система управління вебконтентом.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]