Навчально-оздоровчий комплекс «Ерудит»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Навчально-оздоровчий комплекс «Ерудит»
НОК «Ерудит»
Заснований 2001, 2012
Директор Прядко Євгеній Михайлович
Розташування Потоки, Україна
Приналежність Кременчуцький педагогічний коледж
Адреса Вулиця Освітня, 1, Потоки, Полтавська обл.

}}

Сайт http://www.nok-erudit.edu.poltava.ua/
Спальний корпус

НОК «Ерудит» — навчально-оздоровчий комплекс на березі Псла у с. Потоки Кременчуцького району Полтавської області. Є структурним елементом Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка.

ДОТ «Ерудит» (2001—2011)

Емблема ДОТ «Ерудит»

Дитячий оздоровчий табір «Ерудит» був створений на базі Кременчуцького педагогічного училища ім. А. С. Макаренка для обдарованих дітей і підлітків ще у 2001 році. Метою створення табору було виконання Указу Президента України «Про програму роботи з обдарованою молоддю на 2001—2005 рік» від 08.02.2001 р. № 78/2001[1]. Першим керівником табору стала Солодовнікова Людмила Георгіївна.

«Ерудит» був табором нового типу. Цілодобовий, за типом — профільний, в якому діти, поряд з літнім оздоровленням та відпочинком, оволодівали навичками роботи з комп'ютером. Протягом дня проводилися заняття в кабінетах під керівництвом викладачів училища.

На базі ДОТ «Ерудит» відпочивала та навчалася обдарована молодь віком від 10 до 17 років з різних районів Полтавської області.

Навчання проводилося за чотирма напрямками: 1) основи роботи з комп'ютером (діти, що не мали навичок роботи, або зовсім не знайомі з комп'ютером); основи WEB-дизайну (для дітей, що мають середній рівень підготовки в роботі з комп'ютером); 2) основи роботи з графічним редактором (для дітей, що мали художні здібності); 3) основи програмування (для дітей, що мали навички роботи з комп'ютером і хотіли їх розвинути та детальніше вивчити мову програмування C ++ Builder, Delphy); 4) створення комп'ютерної анімації за допомогою програми A Macromedia Flash.

У відповідності з планом роботи в таборі щоденно проводились виховні театралізовані, спортивні та розважальні заходи, реалізовувались програми культурно-масового, інтелектуального, естетичного, фізичного, патріотичного, національного спрямування.

В «Ерудиті» були розроблені та спеціально адаптовані програми для літнього періоду роботи гуртків у таборі: гуртка з інформатики, гуртка «Умілі руки», психологічного гуртка «Задзеркалля», атлетичного гуртка на базі тренажерного залу «Біцепс», клубу юних кореспондентів, студії танцю.

НОК «Ерудит» (з 2012 р.)

Навчально-оздоровчий комплекс «Ерудит» був відкритий у 2012 році.

Історія будівель

У 1905 р. в містечку Потоки Кременчуцького повіту Миргородського полку німецький граф Ірезен Стокасімов, що жив тоді у Петербурзі, скупив землі у княжни Аврамової і, укріпивши берег Псла, розпочав будівництво свого маєтку.

У планах Стокасімова було зведення чотириповерхового палацу, але місцеві майстри-селяни встигли побудувати лише два перших поверхи — на заваді стали події 1917 року. Після Жовтневого перевороту граф емігрував до Франції, залишивши нерухомість на Полтавщині.

З 1917 року радянська влада пристосувала будинок під санаторій для туберкульозних хворих.

У 1923 році тут знаходився дитячий будинок, а з 1928 року приміщення передали під середню школу.

Під час Другої світової війни у червні-вересні 1941 року в школі розмістився лазарет Червоної армії, а на місці поховання померлих солдат встановлено обеліск.

Реконструкція спального корпусу

З кінця 1942 року до 1943 року на території школи знаходився німецький штаб з радянськими військовополоненими. При відступі окупанти зруйнували додаткові будівлі, але головний корпус лишився неушкодженим. У жовтні 1943 року заняття учнів були відновлені.

Школа пропрацювала до 1969 р., а з 1970 р. у будівлі було відкрито допоміжну школу-інтернат, яка проіснувала до 2010 року.

У 2010 році наказом обласної ради прийнято рішення про передачу приміщення та території допоміжної школи-інтернату на баланс Кременчуцького педагогічного училища ім. А. С. Макаренка. Будинки на той час були напівзруйновані, територія занедбана. Два роки тривали будівельні роботи, і, нарешті, у 2012 році було відкрито навчально-оздоровчий комплекс «Ерудит» для обдарованої молоді Полтавської області.

На фасаді навчального закладу встановили дві меморіальні дошки. На одній із них значиться, що в роки Другої світової війни в цьому приміщенні був розташований шпиталь, а на іншій — повідомлення про те, що будівля є історичною пам'яткою місцевого значення.

Сучасний НОК «Ерудит»

«Ерудит» сьогодні — це спальний та навчальний корпуси, сучасний харчоблок, футбольне поле зі штучним покриттям, більярд та тренажери, літній концертний майданчик та актова зала, власний пляж.

Цілорічний відпочинок і оздоровлення обдарованих дітей поєднується із навчанням, проведенням тренувальних зборів для учасників олімпіад із базових дисциплін і конкурсів-захистів робіт МАН. Заняття проводяться в кабінетах, обладнаних сучасною комп'ютерною технікою, під керівництвом викладачів коледжу, учителів кременчуцьких шкіл, спеціалістів з інших областей України.

Протягом навчального року «Ерудит» приймає дітей з усієї області, які поряд з дозвіллям та відпочинком готуються до олімпіад та конкурсів МАН з одинадцяти різних предметів. Проводяться відбірково-тренувальні збори до Міжнародної олімпіади з інформатики, заняття Всеукраїнської літньої комп'ютерної школи з програмування «Олімп» (керівник — Мельник В. І.), обласні форуми переможців Всеукраїнських та обласних масових заходів Малої академії наук, предметні олімпіади.

Влітку в «Ерудиті» відпочивають:

  • переможці та призери Всеукраїнських, обласних, районних предметних олімпіад, переможці та призери МАН;
  • учасники творчих колективів, які зайняли призові місця в конкурсах та оглядах художньої самодіяльності;
  • діти, що досягли високих показників у спорті та зайняли призові місця на спортивних змаганнях.

На базі НОК «Ерудит» кращі студенти педколеджу проходять педагогічну практику «У літніх оздоровчих таборах». Підготовка до цієї практики традиційно розпочинається навчально-тренувальним семінаром, що організовується на базі табору.

Примітки

Джерела

  • З минулого — у сьогодення… — Кременчук, 2006. — 145 с.
  • Із історії виникнення навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» [Електронний ресурс] // НОК «Ерудит» — http://www.nok-erudit.edu.poltava.ua/informaciya_pro_zaklad/istoriya_viniknennya_nok_erudit/.
  • Історія одного будинку [Електронний ресурс] // Педагогічна практика в Кременчуцькому педагогічному училищі — https://sites.google.com/site/pedagogicnapraktikavkpu/9-erudit/istoria-odnogo-budinku.
  • Народження ДОТ «Ерудит» [Електронний ресурс] // Педагогічна практика в Кременчуцькому педагогічному училищі — https://sites.google.com/site/pedagogicnapraktikavkpu/9-erudit/narodzenna-dot-erudit.
  • Сучасний НОК «Ерудит» [Електронний ресурс] // Педагогічна практика в Кременчуцькому педагогічному училищі — https://sites.google.com/site/pedagogicnapraktikavkpu/9-erudit/sucasnij-nok-erudit.

Посилання