Bloom

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:59, 4 липня 2021, створена Alessot (обговорення | внесок) (виправлено посилання на статтю)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приклад ефекту bloom (кадр з Мрія Слонів). Яскравий фон «просочується» в темні елементи: стіни, персонажі

Bloom (укр. «світіння»; вимовляючи. «Блюм», «Блум») — постефект в тривимірній графіці, який використовується в комп'ютерних іграх та інших 3D-додатках. Ефект використовується розробниками ігор для створення ефекту розмитості світла на яскравих гранях сцени, пересмикування камерою під час зйомки, а також для додавання більшої кинематографічності зображенню.

Однією з найвідоміших ігор, де був використаний ефект, є аркадний автосимулятор Need for Speed: Most Wanted. У цій грі за допомогою ефекту блюм реалізовано свічення від сонячних променів на асфальті, а також розмитість на яскравих гранях сцени, таких як денне небо.

Дія ефекту багато в чому схожа з іншим ефектом, «glow», однак ці ефекти мають різні способи реалізації, і як наслідок, відмінності у зображенні. Bloom використовується в іграх разом з High Dynamic Range, однак іноді просте включення bloom-фільтру в налаштуваннях гри позначається як «включення HDR».

Посилання[ред. | ред. код]

  • Глухарьов Олексій Сергійович (19 вересня 2007). Bloom ефект. LwEngine. Процитовано 28 березня 2010. {{cite web}}: Недійсний |deadurl=unknown-host (довідка)[недоступне посилання з лютого 2019]