Дмитришин-Часто Любов Юліанівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дмитришин-Часто Любов Юліанівна
Народилася 9 травня 1942(1942-05-09) (82 роки)
Крушельниця, Сколівський район, Львівська область, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Місце проживання Нью-Йорк
Діяльність письменниця, журналістка
Alma mater Факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка (1969)
Членство Національна спілка письменників України
У шлюбі з Петро Часто

Дмитришин-Часто Любов (нар. 1942, Крушельниця) — українська письменниця, журналістка. Член Національної Спілки письменників України.

З біографії

Любов Юліанівна Дмитришин-Часто народилася 9 травня 1942 року в серці української Бойківщини у напрочуд мальовничому гірському селі Крушельниця під самісіньким Верховинським вододільним хребтом на львівській Сколівщині на берегах стрімкої річки Стрий. У цих околицях в ранньому середньовіччі звершилася самовіддана переможна битва краян-українців з лютим ворогом-загарбником у Франковому «Захарі Беркуті». Тут у 1943 році німці розстріляли Любину бабусю і двох рідних братів її батька — 18- і 20-річного, а по Другій світовій війні радянські каральні служби кілька сімей з її роду вивезли в Сибір.

Рід Люби по батьківській лінії — знані усій Бойківщині майстри-ковалі з діда-прадіда. Її батько Юліан Миколайович — коваль від Бога — самотужки збудував над селом в горах першу сільську електростанцію. Мати (Параска Іванівна) — з роду Крушельницьких. Сільський краєзнавець Іван Данів дослідив рід Крушельницьких до 16 ст. і довів спільний корінь тернопільських братів Крушельницьких, Соломії Крушельницькоі, ще багатьох знатних вихідців з цього села. Хата, в якій народилася Люба, стоїть пусткою, але старанно доглянута, Люба досі настільки вірна їй, що постійно щось відновлює, ремонтує, вдосконалює, зберегла батьківську кузню, материн ткацький верстат, на якому не лише в дитинстві, але й після одруження ткала різні декоративні килимки-гобелени. Закінчила факультет журналістики Львівського університету (1969), працювала в газеті «Закарпатська правда» в Ужгороді. Переїхала до США (1990), оселилася в Нью-Йорку. Журналістську працю до виходу на пенсію продовжила в газеті «Національна трибуна»*.Редагувала журнал «Веселка» (1993—1995).

Творчість

Автор книг «Літ осіннє відлуння» (1981), «Родина» (1986), «Ця важка дорога» (1990), «Українська мати» (1995), «Сповідь» (1996), «Вакації з бабунею» (1997).

Література

  • Дмитришин-Часто Любов // Енциклопедія української діяспори /Гол. ред. В. Маркусь, спів-ред. Д. -аркусь. — Нью-Йорк — Чикаго, 2009. — Кн. 1. — С. 245.
  • Українська діаспора: літературні постаті, твори, біобібліографічні відомості / Упорядк. В. А. Просалової. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2012. — 516 с.

Посилання

  • Петро та Люба Часто – про Україну в Америці, свободу – в «Свободі» та моральну журналістику. Медіацентр (укр.). 15 червня 2014. Процитовано 3 січня 2020.
  • Любов Часто у прес-центрі „Закарпаття” представила книгу спогадів про Карпатську Україну (ФОТО) @ Закарпаття онлайн. Закарпаття онлайн. 10 червня 2011. Архів оригіналу за 3 січня 2020. Процитовано 3 січня 2020.