Жуков (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жуков
Жуков
ТипТелесеріал
Телеканал(и)Первый канал
ЖанрІсторичний, військовий
Тривалість серії52 хв.
Тривалість623 хв.
Керівник проєктуAleksey Pimanovd
СценаристВіталій Москаленко
Валерія Байкеева
РежисерОлексій Мурадов
ОператорРоберт Філатов
У головних роляхОлександр Балуєв
Олена Яковлева
Ірина Розанова
Любов Толкаліна
Ганна Банщикова
Анатолій Дзиваєв
КомпозиторОлег Ладов
Країна-виробникРосія
Мова оригіналуросійська
Перший показ2011
Кількість сезонів1
Кількість серій12
Посилання

«Жуков» (рос. Жуков) — російський історичний телесеріал 2012 р., що оповідає про післявоєнний відрізок життя Маршала Радянського Союзу Георгія Костянтиновича Жукова. Фільм охоплює період з червня 1945 — з Параду Перемоги — до 1974 р. — до смерті маршала.

Сюжет

У фільмі розгортаються дві сюжетні лінії. Перша показує взаємини Г.К. Жукова та владних структур. Після війни проти нього порушено «Трофейна справа», за якою маршал звинувачувався в незаконному вивезенні з Німеччини та присвоєнні раритетів, меблів і художніх цінностей. І. В. Сталін звинувачував Жукова в роздуванні своїх заслуг в справі розгрому фашистської Німеччини та присвоєнні собі розробок військових операцій, до яких не мав ніякого відношення. У фільмі на основі документальних джерел відтворюються сцени, що мали місце в реальності. Після смерті Сталіна Жуков взяв участь в арешті Берії, активно підтримав прихід до влади М. С. Хрущова і посів посаду міністра оборони СРСР. Однак підозрілість верховного керівництва країни знову дала про себе знати: в 1957 р. Жуков виключений зі складу ЦК партії, знятий з усіх посад і в 1958 р. відправлений у відставку.

Паралельно з військовою та політичною кар'єрою в фільмі детально розповідається про відносини Жукова з трьома коханими жінками: з дружиною Олександрою Дієвною Зуйковою (Олена Яковлева), яка народила йому двох дочок та коханками Лідією Захаровою (Любов Толкаліна), військово-польовою подругою, відносини з якою тривали 9 років, і з Галиною Семеновою (Ганна Банщикова) — останнім його коханням, матір'ю молодшої дочки Марії. Галина Семенова офіційно стала дружиною маршала в 1965 р., хоча відносини з нею почалися ще в 1950 р.

Ролі

Виробництво

Подробиці цього періоду його життя довгий час намагалися не афішувати. Кілька років тому, працюючи над документальним циклом «Кремль-9», Олексій Піманов розкопав чимало невідомих раніше фактів біографії легендарного маршала.

Робота над створенням фільму від написання сценарію, створення команди, підбору акторів, проведення зйомок не в студіях, а в натуральних інтер'єрах описуваних подій до отточенности деталей зайняла п'ять років. Самі зйомки тривали більше року. Географія — від підмосковної дачі Сталіна і Кремля до Сочі.

У телефільмі актор Балуєв грає Жукова у віці від 50 до 78 років. Балуєву робили звичайний вікової грим, ретельно прорисовуючи всі зморшки. На думку творців, органіка і харизма артиста важливіше портретної схожості.

Дія фільму охоплює майже тридцять років. У фільмі задіяно багато техніки того періоду (машини, поїзди, літаки 40-х і 50-х рр.). Військова форма різних років, костюми, сукні — багато що з цього шилося на замовлення.

Критика

Рейтинг на сайті КиноПоиск.ru — 7,1/10.[1]

Примітки

Посилання