Олімпік (півострів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:07, 26 жовтня 2021, створена Dime (обговорення | внесок) (правопис)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Супутниковий знімок Олімпійського півострова
Мапа півострову та Олімпійського національного парку
Національний морський заповідник Півострова Олімпія
Річка Квітс
Гора Олімп

Олімпійський півострів - це великий півострів на заході Вашингтона, що відокремлено від Сіетлa затокою П'юджет-Саунд. На заході Олімпію обмежує Тихий океан, на півночі - протока Хуан-де-Фука, на сході - канал Худа.

Мис Алава, найзахідніша точка у сумісних Сполучених Штатах, і мис Флаттері, - найбільш північно-західна точка, знаходяться на півострові. Площа півострова ставить близько 3,600 кв. миль (9,32 км2).

Тривалий час на Олімпійському півострові залишалося багато білих плям. Півострів Олімпія було нанесено на мапу Суміжних Штатів одним з останніх. Більш-менш повної мапи півострова не існувала аж до поки Артур Додуелл і Теодор Ріксон не нанесли на мапу більшість його рельєфу та лісових ресурсів між 1898 та 1900 роками [1]

На півострові розташований Олімпійський національний парк.

Географія

На півострові знаходяться округи Клалам і Джефферсон, а також північні частини округів Грейс -Харбор і Мейсон. Півострів Кітсап, обмежений каналом Гуда і П'юджет-Саунд, є повністю окремим півостровом і не з'єднаний з Олімпійським півостровом.

Від Олімпії, столиці штату, американська траса 101 проходить уздовж східної, північної та західної берегів Олімпійського півострова.

Олімпійський гірський хребет розташований у центрі Олімпійського півострова. Цей кряж є другим за величиною у штаті Вашингтон. Його найвища вершина - гора Олімп .

Наразі проводяться серйозні зусилля під назвою "Дика Олімпія", спрямовані на охорону додаткових ділянок дикої природи на Олімпійському півострові, захист річок які використовуються лососем для нересту відповідно до Закону про дику і мальовничу річку надає Національного парку "Олімпійський" можливість запропонувати власникам викупити прилеглу до парку землю.

Кліматична мапа Олімпійського півострова відповідно до класифікації кліматів Кеппена

Примітки

  1. Majors, Harry M. (1975). Exploring Washington. Van Winkle Publishing Co. с. 71. ISBN 978-0-918664-00-6.