Координати: 51°30′53.125200100011″ пн. ш. 31°20′49.020000099999″ сх. д. / 51.51476° пн. ш. 31.34695° сх. д. / 51.51476; 31.34695

Фаховий коледж транспорту та комп'ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:47, 28 листопада 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
коледж
Чернігівський радіомеханічний технікум
ЧРМТ
51°30′53.125200100011″ пн. ш. 31°20′49.020000099999″ сх. д. / 51.51476° пн. ш. 31.34695° сх. д. / 51.51476; 31.34695
Країна  Україна
Місто Чернігів
Засновано 1 вересня 1967 року  
Акредитація: І рівня
У складі НУ «Чернігівська політехніка»
Ректор директор В.М. Радченко
Сайт: chrmt.inf.ua
Адреса:

Україна Україна: м. Чернігів,

вул. Одинцова, 25

Мапа
Див. також: Чернігівський

Чернігівський радіомеханічний технікум (ЧРМТ) — вищий навчальний заклад І рівня акредитації Чернігівської обласної ради, розташований у обласному центрі місті Чернігові, який здійснює освітню діяльність, пов'язану зі здобуттям вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» і має відповідний рівень кадрового та матеріального забезпечення.

Навчальний заклад розташований за адресою: вул. Захисників України, 25, м. Чернігів (Україна).

Директор вишу — Віктор Миколайович Радченко.

Сучасний стан

Навчання в Чернігівському радіомеханічному технікумі здійснюється за спеціальностями:

  • «обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» (форма навчання: денна і заочна);
  • «обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів» (форма навчання: денна);
  • «економіка підприємства» (форма навчання: денна і заочна);
  • «конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» (форма навчання: денна і заочна);
  • «обслуговування комп'ютерних систем і мереж» (форма навчання: денна і заочна);
  • «технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» (форма навчання: денна).

У технікумі працюють:

  • 7-місячні підготовчі курси до вступу в технікум;
  • курси підготовки водіїв категорії «В».

Історія

Чернігівський радіомеханічний технікум (ЧРМТ) був створений наказом Міністерства загального машинобудування і почав роботу 1 вересня 1967 року як філія Київського радіомеханічного технікуму[1].

Важливу роль у становленні навчального закладу відіграв перший його керівник — Лещенко Віталій Федорович. На той час технікум готував фахівців зі спеціальностей «Автоматика та телемеханіка», «Планування промислових підприємств», «Обробка металів різанням». У 1971 році в навчальному закладі відкривається нова спеціальність «Виробництво мікроелектронних пристроїв», яка була гостро необхідна Чернігівському радіоприладному заводу. З 1972 по 1982 рік колектив технікуму очолював Чміль Владлен Антонович, який зробив великий внесок у розвиток навчально-виховного процесу. Згідно з наказом Міністерства галузі від 2 грудня 1974 року технікум реорганізовується в самостійний вечірній Чернігівський радіомеханічний технікум. А з 1 вересня 1978 року починається підготовка фахівців і на денному відділенні зі спеціальностей : «Обробка металів різанням», «Виробництво мікроелектронних пристроїв».

Слід також визначити роботу Бєлих Валерія Васильовича, який очолював педагогічний колектив з 1982 по 1996 роки. У 1990 році технікум почав готувати фахівців зі спеціальностей: «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях», «Технічне обслуговування верстатів з програмним управлінням та роботехнічних комплексів», «Виробництво виробів електронної техніки». Ці спеціальності користувались великим попитом серед підприємств України. З 1995 року вечірнє відділення замінюється заочним і готує фахівців з усіх напрямків.

У 1996 році колектив технікуму очолив Радченко Віктор Миколайович.

Протягом останнього десятиліття у технікумі проводиться перепрофілювання, відкриваються нові спеціальності, яких потребують галузі народного господарства. Це «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв», «Економіка підприємства». З 1 вересня 2002 року технікум починає готувати фахівців зі спеціальності «Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж». У зв'язку зі зрушеннями в економіці Чернігівського регіону виникла потреба знову готувати фахівців за спеціальністю «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях». Тому з 1 вересня 2004 року технікум відкриває спеціальність «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» та нову спеціальність «Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів».

Слід відзначити високі кількісні та якісні показники навчально-виховного процесу, які досягнуті завдяки створеному кадровому та матеріально-технічному потенціалу. В технікумі працюють спеціалізовані предметні кабінети і лабораторії, оснащені необхідною технікою та приладами. Заняття зі студентами проводять кваліфіковані спеціалісти.

У технікумі проводиться робота щодо підвищення кваліфікації викладачів, зокрема молодих, надається відповідна допомога. З цією метою у технікумі була створена і вже кілька років активно працює «Школа педагогічної майстерності». Щороку проводяться педагогічні читання, конкурси на найкращу методичну розробку року. Тільки за останній час розроблено близько 600 методичних посібників для викладачів і студентів, впроваджуються новітні технології навчання.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 26 липня 2010. Процитовано 26 лютого 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела та посилання