Тигровий хліб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 23:13, 13 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тигровий хліб
Походження Нідерланди
Необхідні компонентиборошно

Тигровий хліб («голландський хрест» в США, «tijgerbrood» або «tijgerbol» в Нідерландах, і «хліб жирафа» у Великій Британії) - комерційна назва хліба, що має унікальний строкатий колір скоринки.

Історія

[ред. | ред. код]

Тигровий хліб, який також відомий як «голландський хрест» або «tijgerbrood». Його назва походить від особливого виду верхньої частині батона, який досягається шляхом нанесення пасти з рисового борошна перед випічкою. Ця паста не містить клейковини, тому не розтягується разом з тістом, що піднімається. У процесі випічки, коли батон розширюється, підсохла паста починає розходитися тріщинами. Тигровий хліб виник в Нідерландах і поширився в інших країнах Північної Європи. Його перша поява в США (в Області Затоки, Каліфорнія), за деякими джерелами, датують приблизно 1909 роком[1].

Особливості приготування

[ред. | ред. код]

Сам хліб, як правило, роблять з кунжутовою олією, а пасту готують з рисового борошна і наносять на поверхню до випічки. Паста, що надає хлібу особливого аромат, висихає, і в процесі випічки утворюється «тигрова шкура». Інший необхідний інгредієнт - кунжутова олія - додає особливого смаку й аромату хлібу. Запечена рисова скоринка зовні хрустка, а всередині м'яка. Як правило, тигровий хліб виготовляється у вигляді буханки або булочки білого хліба, але рецепт передбачає виготовлення в будь-якій формі. Також можна використовувати борошно грубого помелу[2].

Цікаві факти

[ред. | ред. код]

У травні 2011 року трирічна британка Лілі Робінсон (Lily Robinson) написала лист головному менеджеру мережі продуктових магазинів. Суть листа полягала в тому, що вона не знаходить хліб схожим на тигрову шкуру. У відповідь вона отримала лист з картою-купоном на £ 3, а хліб з тих пір в британських магазинах почали називати «хліб жирафа»[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Karen Leibowitz (28 вересня 2015). Active Ingredient: Going Dutch Crunch. The Bay Citizen. Архів оригіналу за 28 вересня 2015.
  2. Snap, crackle, crunch bread. Modern-baking.com. 1 червня 2009. Архів оригіналу за 14 липня 2011.
  3. DAVID AMERLAND. WHEN A TIGER BREAD LOAF IS A GIRAFFE. — 2012. — Число 1. — February.