Корнелія Метелла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:06, 19 травня 2020, створена Ihorm1968 (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корнелія Метелла
лат. Cornelia
Народилася 73 до н. е.
Стародавній Рим
Померла не раніше 48 до н. е.
невідомо або невідомо
Країна Стародавній Рим
Суспільний стан патриція[d] і нобілітет[1]
Рід Корнелії
Батько Квінт Цецилій Метелл Пій Сципіон Назіка
Мати Мілія Лепіда
У шлюбі з Публій Ліциній Красс, Гней Промпей Великий

Корнелія Метелла (*Cornelia Metella, 71 до н. е. — після 47 до н. е.) — давньоримська матрона, дружина відомих політичних діячів пізньої Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з роду нобілів Корнеліїв. Донька Квінта Метелла Сципіона, консула 52 року до н. е., і Емілії Лепіди. Народилася ще до всиновлення батька. Відрізнялася красою і чудовою освітою. У першому шлюбі була одружена з Публієм Крассом, сином триумвіра, загиблим у битві під Каррами в 53 році до н. е. Корнелія важко переживала загибель першого чоловіка і навіть хотіла накласти на себе руки.

Утім через півроку, 52 року до н. е., батько видав її заміж за Гнея Помпея Великого. Після початку громадянської війни в 49 році до н. е. Помпей, залишаючи Рим, відіслав Корнелію разом зі своїм молодшим сином Секстом на Лесбос. Після поразки при Фарсалі Корнелія супроводжувала Помпея до Єгипту, де його вбили на її очах. Потім втекла на о. Крит, далі — у Кирену. 48 року до н. е. отримала від Цезаря дозвіл повернутися до Риму. Подальша доля не відома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Friedrich Münzer: Cornelius 417). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band IV,1, Stuttgart 1900, Sp. 1596–1597.
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic