Ленінський район (Ростов-на-Дону)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 23:01, 11 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ленінський район міста Ростова-на-Дону - найбільший промисловий, торгово-підприємницький, культурний та науково-освітній «районний мегаполіс» з населенням близько 80 тис. чоловік. Сформовано в 1920 році з найменування Темерніцкая, після смерті В.І. Леніна перейменовано в Ленінський. У 1937 році частина території Ленінського району, що знаходиться за р.Темернік, була передана Залізничному району[1].

Економіка

Загальна кількість підприємств, організацій, установ - 5 605, в тому числі недержавних - 5 450. Основу промислового потенціалу району становлять 22 великих і середніх підприємства це «Ростовський комбінат хлібопродуктів», «Донська шкіра», «Донський цеглина», Завод «Агат», «Ростовбумага», «Ростовенерго» та інші.

Освіта

Ленінський район займає особливе місце в місті Ростові-на-Дону з освіти: в районі 5 вузів - Ростовський державний архітектурний інститут, Ростовська державна консерваторія ім. С.Рахманінова, Північно-Кавказька академія державної служби, Ростовський філія Російської митної академії та 5 коледжів - будівельна, фінансово-економічний, зв'язку та інформатики, радіопріборостроенія, автодорожній, технікум кіно і телебачення, технікум залізничного транспорту. Велика увага приділяється шкільним і дошкільним закладам, так у 2005 році зданий спортивний комплекс на базі школи № 70. Це перший шкільний стадіон у Ростові-на-Дону, проект якого виконаний за європейським стандартом.

Культура

Ленінський район є великим культурним центром, тут сконцентровані основні установи культури: Палац спорту, Палац творчості молоді, Палац культури - будівельників, «Енергетик», освітньо-культурний музичний центр ім. Кіма Назаретова, кінотеатр «Киномакс-Перемога». Люди всіх поколінь і віків із задоволенням відвідують центральний парк культури і відпочинку ім. М.Горького і парк ім. 8 Березня.

На території району розташовані 268 пам'ятників архітектури, історії та культури.

Архітектура району

Житловий комплекс "Олімп Тауерс" - найвищі будівлі Ростова-на-Дону

Історична забудова району представлена ​​малоповерховими за сучасними мірками будівлями "купецької забудови". Багато будівель, в тому числі мають статус пам'яток, мають високий процес зносу. Нова забудова району здійснюється і комплексно, і точково. Нерідкі приклади невдалого з точки зору архітектури точкового будівництва, найбільш яскравим прикладом є бізнес-центр "Купецький двір". В 2004 у зведено дзвіницю на території собору Пресвятої Богородиці, біля цього собору у вересні 1999 споруджений пам'ятник засновнику міста Ростова Димитрію Ростовському. 4 жовтня 2000, в День обрітення мощей Святителя Димитрія, митрополита Ростовського, в парку ім. 8 березня було закладено камінь в підставі побудованого храму в ім'я святителя Димитрія Ростовського. Спільно з будівництвом храму була упорядкована територія парку. З 2009 року Ленінський район є володарем найвищих будівель у місті - 23-24 поверхових будинків максимальною висотою 92 метра в складі комплексу "Олімп Тауерс" у районі Гвардійської площі[2]

Вулиці

Примітки

  1. Історія району. Архів оригіналу за 3 грудня 2013. Процитовано 9 червня 2013.
  2. Висотні будівлі Ростова

Посилання