Baryancistrus demantoides

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Baryancistrus demantoides
Baryancistrus demantoides.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Рід: Baryancistrus
Вид: Baryancistrus demantoides
Werneke, Sabaj Pérez, Lujan & Armbruster, 2005
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Baryancistrus demantoides
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Baryancistrus demantoides

Baryancistrus demantoides (Барианциструс-зелена примара) — вид риб з роду Baryancistrus родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Наукова назва походить від німецького слова diemant, тобто «діамант», та грецького слова oides — «бути схожим». Також походить від демонтоїда — типа гранату, — який коливається в кольорі від жовтувато-зеленого до коричнево-зеленого.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина сягає 30 см (в акваріумі — 15). Голова помірно велика, морда сплощена. Очі невеличкі, опуклі, розташовані у верхній частині голови. Рот являє собою своєрідну присоску. З боків рота є 2 пари вусів. На щелепах є 30 зубів. Тулуб помірно подовжений. Спинний плавець великий (складається з 2 жорстких та 7 м'яких променів), широкий, вітрилоподібний. Його з'єднано з невеличким жировим. Грудні плавці великі, трохи серпоподібні, закруглені на кінцях. Черевні плавці широкі, з гіллястими прмоенями, розташовані доволі близько до грудних. Анальний плавець крихітний. Хвостовий плавець усічений, верхній промінь довший за інший, жорсткий.

Забарвленням схожий на Hemiancistrus subviridis. Голова, тулуб і плавці жовтувато-оливкового (або жовтувато-зеленого) кольору з білими або кремовими плямами на голові та передній частині тулуба.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Є демерсальною рибою. Воліє до прісної та чистої води. Зустрічається в помірних течіях річок зі скелясто-гранітним ґрунтом. Веде прихований спосіб життя. Вдень ховається серед заростей рослин або серед каміння. Живиться водоростями.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає у басейні річки Оріноко (Венесуела).

Джерела[ред. | ред. код]

  • Werneke, D.C., M.H. Sabaj, N.K. Lujan and J.W. Armbruster, 2005. Baryancistrus demantoides and Hemiancistrus subviridis, two new uniquely colored species of catfishes from Venezuela (Siluriformes: Loricariidae). Neotrop. Ichthyol. 3(4):533-542.