Baryancistrus xanthellus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Baryancistrus xanthellus
Baryancistrussp-l81.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Рід: Baryancistrus
Вид: Baryancistrus xanthellus
Rapp Py-Daniel, Zuanon & R. R. de Oliveira, 2011
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Baryancistrus xanthellus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Baryancistrus xanthellus

Baryancistrus xanthellus (барианциструс жовтий) — вид риб з роду Baryancistrus родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Видова назва походить від грецького слова xanthellus, тобто «жовтий». Ендемік Бразилії, утримують також в акваріумах.

Опис[ред. | ред. код]

Сягає завдовжки 22,4 см. Голова велика, у самців вона більш пласка і ширше ніж у самців У самиць лоб округлий. Під час нересту самиці стають гладкіше. Очі маленькі, опуклі. Рот являє собою присоску. З боків розташовано 2 пари вусів. На нижній щелепі є 60 зубів. Тулуб помірно довгий. Спинний плавець високий, довгий, складається з 2 жорстких і 7 м'яких променів. Жировий плавець маленький, розташовано близько до спинного. Грудні плавці видовжені з виростами (у самців — більше). У самців грудні плавці довші. Черевні плавці широкі, з короткою основою. Анальний плавець невеличкий, складається з 5 м'яких променів. Хвостовий плавець широкий, з довгою виїмкою, верхній промінь трохи довший за інші.

Тулуб темно-червоно-коричневого кольору з круглими жовтими плямами. Розмір плям залежить від місця перебування. Спинний і хвостовий плавець з жовтими плямами, облямовані широкою жовтою смугою. З віком смуги і плями стають менше.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Є демерсальною рибою. Воліє до прозорої та чистої води. Зустрічається на швидких течіях, на мілині з кам'янистим дном. Дорослі самці територіальні. Утворюють невеличкі групи. Вдень ховається серед корчів та коренів дерев. Активний вночі. Живиться водоростями, іноді мшанками і личинками хірономід.

Статева зрілість настає при розмірі у 15 см. Нерест відбувається з одним самцем та декількома самицями. Ростуть доволі повільно.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Є ендеміком Бразилії. Мешкає у річках Шінгу та Ірірі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Rapp Py-Daniel, L., J. Zuanon and R. Ribeiro de Oliveira, 2011. Two new ornamental loricariid catfishes of Baryancistrus from rio Xingu drainage (Siluriformes: Hypostominae). Neotrop. Ichthyol. 9(2):241-252. (англ.)