Коридорас поцяткований

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Corydoras punctatus)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коридорас поцяткований
Corydoras punctatus Gran Rio.JPG
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Панцирні соми (Callichthyidae)
Підродина: Corydoradinae
Триба: Corydoradini
Рід: Коридорас (Corydoras)
Вид: Коридорас поцяткований
Bloch, 1794
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Corydoras punctatus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Corydoras punctatus

Коридорас поцяткований (Corydoras punctatus) — вид сомоподібних риб з роду Коридорас підродини Corydoradinae родини Панцирні соми. У природі поширений у річках Південної Америки; популярні акваріумні риби.

Опис[ред. | ред. код]

Завдовжки досягає 6,6 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиця трохи більша за самця. Голова середнього розміру. Очі відповідні до розміру голови. Рот широкий, Є 3 пари коротких і товстих вусів. Тулуб кремезний. Спинний плавець високий, у самця більше, ніж у самиці. Грудні плавці в самців помітно довше і товщі. Бокова лінія майже рівна. Жировий плавець маленький. Анальний плавець з 5-6 м'якими променями. Хвостовий плавець широкий в основі, розрізаний, з витягнутими лопатями, верхня трохи довша.

Забарвлення рожево-коричневе з численними круглими плямочками темного забарвлення, якими вкрито також усі плавці. У верхній частині спинного плавця є велика пляма. Грудні та черевні плавці напівпрозорі, з меншою кількістю цяток.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Є демерсальною рибою. Воліє до прісної та чистої води. Зустрічається у невеликих, помірно сонячних і мілководних затоках з піщаними до піщано-мулистим ґрунтом, а також у затоплених листах, заплавах, озерах. Утворює великі скупчення. Зазвичай тримається дна, активний вночі. Живиться креветками, червами, рештками рослин.

Самиця відкладає 2-4 ікринок до черевних плавців, які самець протягом 30 сек. запліднює. Після цього самиця прикріплює до нижньої частини листя рослин. Загалом відкладається до 100 яєць.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Поширено у басейнах річок Суринам, Іракоубо — в межах Суринаму та Французької Гвіани.

Утримання в акваріумі[ред. | ред. код]

В оздобленні акваріума повинні бути різноманітні укриття (корчі, рослини тощо). Рекомендують тримати зграйкою не менше 4—5 особин. Невибагливі в утриманні. Оптимальними параметрами води є: 22–26 °C, dGH 2—18°, pH 6,0—7,5. Потрібна фільтрація води та її регулярна підміна.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Burgess, W.E., 1989. An atlas of freshwater and marine catfishes. A preliminary survey of the Siluriformes. T.F.H. Publications, Inc., Neptune City, New Jersey (USA). 784 p.
  • Günther Sterba: Süsswasserfische der Welt. Urania-Verlag, 1990, ISBN 3-332-00109-4