Hypancistrus zebra

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hypancistrus zebra
Hypancistrus zebra4305.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Рід: Hypancistrus
Вид: Hypancistrus zebra
Isbrücker & Nijssen, 1991
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Hypancistrus zebra
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Hypancistrus zebra

Hypancistrus zebra (гіпанциструс-зебра) — вид прісноводних риб з роду Hypancistrus родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Поширений у Бразилії, утримують також в акваріумах.

Опис[ред. | ред. код]

Досягає 6,4 см (в акваріумі — 8 см) завдовжки. Спостерігається статевий диморфізм: самці більше за самиць. Голова широка, сплощена зверху. Морда довга. Очі доволі великі, розташовано відносно високо на голові. Є 2 пари невеликих вусів. На міжщелепній кістці є подовжений гачкуватий шип. Тулуб кремезний або витягнутий, сплощений знизу. Спинний плавець помірно довгий з 1 жорстким і 7 м'якими променями. Жировий плавець невеличкий. Грудні плавці широкі. У грудні частині є клейовий апарат, що дозволяє присмоктуватися до каміння або інших предметів дна. Черевні плавці великі, у самців на них є шипи на променях. Анальний плавець складається з 1 жорсткого і 4 м'якими променями. Хвостовий плавець подовжений, широкий, з виїмкою, що йде навкоси зверху донизу. Верхня лопать вужча за нижню.

Забарвлення сніжно-біле з блакитним відтінком на хвостовому плавці, по якому проходять оксамитно-чорними діагональними смугами по тулуб, завершуючись на хвостовому стеблі. На голові ці смуги є поперечними. На спинному і грудних плавці смуги вертикальні. Зустрічаються особини з хвилястими та преривчастими лініями. Очі блакитнуватого кольору.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Є демерсальною рибою. Зустрічається у середніх течіях зі скелясто-кам'янистим дном. Є полохливою рибою. Вдень ховається в печерах, серед корчів. Активна вночі. Живиться дрібними безхребетними, у меншій мірі водоростями й детритом.

Самиця відкладає ікру в печерках. Самець охороняє кладку.

Тривалість життя становить 10 років.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає у басейні річки Шінгу (Бразилія).

Утримання в акваріумі[ред. | ред. код]

Мінімальний об'єм акваріума — 60 літрів. Оптимальні умови утримання: температура 24-28 °C, твердість до 20°, pH 6-8, необхідна фільтрація, аерація та щотижнева часткова заміна води. Корм — традиційні заморожені та сухі корми, що тонуть.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Isbrucker, I.J.H. and H. Nijssen, 1991. Hypancistrus zebra, a new genus and species of uniquely pigmented ancistrine loricariid fish from the Rio Xingu, Brazil (Pisces: Siluriformes: Loricariidae). Ichthyol. Explor. Freshwat. 1(4):345-350. (англ.)