Motor Development International

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Motor Development International
Зображення
Галузь промисловості автомобільна промисловість
Дата створення / заснування 1991
Засновник Гай Негре
Місце заснування Каррос
Розташування штаб-квартири Каррос
Продукція compressed air card
Офіційний сайт
AIRpod
One Flow Air

Motor Development International (MDI) — люксембургська компанія з виробництва автомобілів з приводом від стиснутого повітря[1]. Заснована 1991 французьким інженером Гаєм Негре[2].

Основні виробничі потужності компанії знаходяться у місті Каррос[3] (Франція).

Компанія є виробником лінійки міських автомобілів, що базуються на ідентичній концепції, розробленій Гаєм Негре. Лінійка включає моделі AIRpod, AIROne, AIRCity, AIRFamily, AIRVan та AIRMulti. Деякі моделі доступні в версіях гібридів — з використанням додаткових двигунів зовнішнього згоряння.

Оригінальна початкова концепція гібридного автомобіля була наступною: на малих обертах він рухався за рахунок стисненого повітря, а на великих — за допомогою звичайного двигуна внутрішнього згоряння. Концепція була розроблена у середині 1990-х.

В подальшому концепція була доведена до виключно автомобілів, що використовують виключно стисле повітрі. В основі концепції лежить мотор, за конструкцією схожий до звичайного двигуна внутрішнього згоряння. Він складається з двох основних і двох допоміжних циліндрів. Тепле повітря засмоктується з атмосфери і додатково підігрівається. Потім воно потрапляє в камеру, де змішується зі стиснутим повітрям, яке надходить з «паливних» балонів. Внаслідок розширення повітря з балонів охолоджується до -100°C. Його змішування з розігрітим повітрям призводить до компенсації зменшення робочого тиску, завдяки чому зростає ККД двигуна. В гібридних версіях підігрів стисненого повітря забезпечує двигун зовнішнього або внутрішнього згоряння.

В конструкціях автомобілів присутні ультралегкі сплави і пластмаси, завдяки яким машина має невелику вагу і ціну.

Цікавий факт[ред. | ред. код]

Автомобілі MDI є надзвичайно дружніми до навколишнього середовища. Навіть у разі вироблення електроенергії для стиснення повітря на вугільній електростанції, вони все одно залишаються більш екологічними, ніж будь-який автомобіль на бензиновому двигуні, і навіть чистішими, ніж електромобілі, яким потрібні складні акумулятори, що містять токсичні речовини[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Офіційний сайт компанії. Архів оригіналу за 25 лютого 2011. Процитовано 28 червня 2015. 
  2. Новини BBC, 25 вересня 2002. Архів оригіналу за 10 березня 2011. Процитовано 28 червня 2015. 
  3. Business Directory / Ogranisations and companies in sectors of excellence of the Cote d'Azur[недоступне посилання з лютого 2019]
  4. В 2009 году MDI начнет массовый выпуск автомобилей AirPod, ездящих на сжатом воздухе. Архів оригіналу за 30 червня 2015. Процитовано 28 червня 2015.