Tridensimilis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tridensimilis
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Trichomycteridae 
Підродина: Tridentinae
Рід: Tridensimilis
Schultz, 1944
Посилання
Вікісховище: Tridensimilis
Віківиди: Tridensimilis

Tridensimilis (Тріденсіміліс) — рід риб з підродини Tridentinae родини Trichomycteridae ряду сомоподібні. Має 2 види. Наукова назва походить від грецького слова tres tria, тобто «три», латинських слів dens — «зуби», та simil — «схожий», «дорівнює».

Загальна довжина представників цього коливається від 2,5 до 3 см. Голова і тулуб стиснуті з боків. Голова маленька. Очі помірно великі. Бічна лінія суцільна. Спинний плавець невеличкий. Неподалік від нього є крихітний жировий плавець. Грудні та черевні плавці невеличкі. Анальний плавець витягнутий. Хвостовий короткий, усічений.

Забарвлення сріблясте, з темними спиною, головою.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Це демерсальні риби. Зустрічаються у дрібних річках і струмках біля піщаного дна. Активні вночі. Відкушують кінчики зябер, паразитують у зябрових щілинах великих сомів, але можуть проникати й у сечостатеву систему ссавців, приваблені запахом аміаку (зябра великих риб також виділяють запах аміаку, тому сом і плутає іноді). Висмоктувати кров вони не можуть. Ротовий апарат сомів для цього не пристосований. Відпочивають вони лежачи на піску або на листках рослин. В пісок не зариваються.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкають у басейнах річок Амазонка і Оріноко — у межах Венесуели та Бразилії.

Тримання в акваріумі

[ред. | ред. код]

Потрібен акваріум від 40—50 літрів. На дно насипають дрібний пісок світло-коричневого кольору. Уздовж задньої стінки висаджують рослини. Передній план повинен бути вільним від рослинності й декорацій.

Тримають групою від 10 особин. У домашніх умовах можуть легко перейти на денний спосіб життя. Пов'язано це з часом годування і денного активного способу життя сусідів по акваріуму. Сусідами можуть стати співмірні (або трохи більші) риби — наностомуси, дрібні коридораси. На них сомики не звертають уваги. Дрібних риб і мальків можуть з'їсти. Мотиля сомики заковтують цілком. Від великого шматка риби або креветки сомики відкушують маленькі шматочки і заковтують. З технічних засобів знадобиться внутрішній фільтр середньої потужності для створення помірної течії, компресор. Температура тримання повинна становити 20—26 °C.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • de Pínna, M.C.C. and W. Wosiacki, 2003. Trichomycteridae (pencil or parasitic catfishes). p. 270—290. In R.E. Reis, S.O. Kullander and C.J. Ferraris, Jr. (eds.) Checklist of the Freshwater Fishes of South and Central America. Porto Alegre: EDIPUCRS, Brasil.