Інтаферн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інтаферн
НародивсяVI ст. до н.е.
ПомерVI ст. до н.е.
ПідданствоПерська імперія
Діяльністьполітик
Посаданачальник царський лучників
БатькоВаяспара

Інтаферн або Віндафарна (VI ст. до н. е.) — державний та військовий діяч Перської імперії Ахеменідів.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив зі знатного перського роду. Син Ваяспари. У 522 році до н. е. разом з іншим знатними персами організував змову проти царя Бардії, якого було вбито. Новим царем було обрано Дарія, сина Віштаспи.

521 року до н. е. очолив війська для придушення повстання у Вавилоні, де владу захопив Араха, що прийняв ім'я Навуходоносора IV. Вже 27 листопада того ж року Інтаферн здобув перемогу, полонив Араху, якого за наказом царя Дарія I посадив на палю. за свої заслуги Інтаферна зображено на Бегістунській скелі, а його ім'я стоїть першим після царя на відповідному написі.

В подальшому ймовірно Інтаферн очолив перських аристократів невдоволених посиленням царської влади. За Геродотом Інтаферн разом з іншими змовниками, хто повалили Бардію, мав в будь-який час приходити до Дарія I, окрім того, коли він був з дружиною. Інтаферн порушив це. Внаслідок цього цар став підозрювати того у змові. Зрештою наказав стратити Інтаферна та усю його родину. За сучасними дослідженнями Інтаферн справді готував змову під час відсутності царя в столиці (той знаходився вЄгипті). Проте змову було викрито, а Інтаферна з синами страчено.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • H. M. Zellner: Antigone and the Wife of Intaphrenes. in: The Classical World. Vol. 90 (1997), S. 315—318.
  • Lacey, James (2011). The First Clash: The Miraculous Greek Victory at Marathon and Its Impact on Western Civilization. Random House Publishing Group. p. 38. ISBN 9780553908121.
  • Baddeley, Sam; Fowler, Paul; Nicholas, Lucy; Renshaw, James (2017). OCR Ancient History GCSE Component 1: Greece and Persia. Bloomsbury Publishing. p. 30. ISBN 9781350015173.