Контурна карта
Контурна карта — особливий вид бланкових географічних карт, що містять елементи географічної основи і координатну сітку, призначений для виконання навчальних завдань з географії, історії і астрономії учнями; на такі карти нанесено тільки контури країн, основні об'єкти, процеси або явища[1][2]. Вони дозволяють виконати завдання шляхом нанесення умовних позначок.
Контурні карти призначені для використання з навчальним атласом (зазвичай він видається в комплекті з контурними картами) і шкільним підручником. Робота над контурними картами дає можливість краще запам'ятати інформацію, розвинути увагу і логіку. Сприяють запам'ятовуванню картографічного змісту[3]. Оформлення контурної карти вимагає точності і акуратності, дотримання ряду правил.
Контурні карти застосовуються також в роботі із студентами, проте проходить вона по картах, призначених для середньої школи або створених викладачами внз для виконання роботи зі своїми студентами[4][5]. Контурні карти для внз не випускаються.
- ↑ География. Современная иллюстрированная энциклопедия. — М.: Росмэн. Под ред.. А. П. Горкина. — 2006.
- ↑ Справочник технического переводчика. — Интент. 2009—2013: Контурная карта — учебню бланковая немая карта.
- ↑ Ахиев С. Н., Савинов А. А., Чурекова Н. Б. Методические рекомендации по работе с контурными картами по истории Древнего Рима. — Саратов. 2013.
- ↑ Симакова О. А. Работа с условно-графическими материалами как форма самостоятельной работы студентов-историков // Мат. международной научно-практ. Конф.. Минск, 16—17 ноября 2006 г. — Мн.: БГУ. 2006. — С. 55—60 (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 29 грудня 2017. Процитовано 13 квітня 2017.
- ↑ Кощеева Г. С. Картография с основами топографии. Уч.-метод. комплекс. — Тюмен. гос. ун-т, 2014.
В іншому мовному розділі є повніша стаття Контрная карта(рос.). Ви можете допомогти, розширивши поточну статтю за допомогою перекладу з російської.
|
Це незавершена стаття з педагогіки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття з географії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |