Північноамериканська суперліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Північноамериканська суперліга
North American SuperLiga
Засновано2007
Скасовано2010
РегіонМексика Мексика
США США
Канада Канада
Кількість команд8
Найбільше перемогМонаркас Морелія
УАНЛ Тигрес
Нью-Інгленд Революшн
Пачука
(1 титул)

Північноамериканська суперліга (North American SuperLiga), також Суперліга (SuperLiga) — колишній міжнародний футбольний турнір у Північній Америці, що розігрувався між клубами мексиканської Прімери та клубами ліги MLS із США і Канади. Турнір був схвалений КОНКАКАФ, Федерацією футболу США, Канадською футбольною асоціацією та Федерацією футболу Мексики. Суперліга була регіональним чемпіонатом Північноамериканського футбольного союзу — частини КОНКАКАФ, також як Кубок чемпіонів Центральної Америки і Карибський клубний чемпіонат є регіональними чемпіонатами інших частин КОНКАКАФ — Центральноамериканського футбольного союзу і Карибського футбольного союзу[1].

Змагання проводяться щорічно, починаючи з 2007 року. Всього було проведено чотири турніри. Після закінчення змагання в 2010 році турнір був скасований.

Історія

[ред. | ред. код]

У турнірі брали участь чотири клуби від мексиканської Прімери і чотири від ліги MLS. Всі матчі проходили у США на стадіонах MLS. Команди були розділені на дві групи. В кожну групу входили по два клуби від кожної ліги. Кожна команда грала по одному матчу з суперниками з групи. Два кращих клуби кожної групи виходили у півфінали турніру.

Для інавгураційного турніру 2007 року клуби були відібрані та запрошені федераціями. Надалі керівництво MLS оголосило, що з їх боку на турнір виходитимуть чотири найкращі клуби, що посіли вищі місця в регулярному чемпіонаті MLS. Згідно з рішенням Федерації футболу Мексики, з мексиканської Прімери на турнір проходили по дві найкращих команди Апертури і Клаусури чемпіонату Мексики.

З 2009 року, в зв'язку з конфліктом з розкладом Ліги чемпіонів КОНКАКАФ, на турнір виходили чотири найкращих клуби регулярних чемпіонатів, які не пройшли в Лігу чемпіонів. За чотири роки існування ліги жодному канадському клубу так і не вдалося зіграти на турнірі.

Після скасування турніру в 2010 році, комісар MLS Дон Гарбер заявив, що «Суперліга була успішним змаганням, але керівництво КОНКАКАФ стало більше зацікавлене в подальшому розвитку клубного турніру Ліги чемпіонів КОНКАКАФ, в чому ми їх підтримуємо»[2][3].

Телетрансляції

[ред. | ред. код]

Правом на трансляцію матчів Суперліги володіли TeleFutura (Univision) в США, а також Televisa і TV Azteca в Мексиці. Матчі також транслювалися англійською мовою на Fox Sports World Canada, MLSnet, UnivisionFutbol.com та на офіційному сайті Суперліги.

Переможці

[ред. | ред. код]
Рік  Фінал
Переможець Рахунок Фіналіст
2010
Докладніше
Монаркас Морелія Мексика 2 — 1 США Нью-Інгленд Революшн
2009
Докладніше
УАНЛ Тигрес Мексика 1 — 1
(4 — 3 пен.)
США Чикаго Файр
2008
Докладніше
Нью-Інгленд Революшн США 2 — 2
(6 — 5 пен.)
США Х'юстон Динамо
2007
Докладніше
Пачука Мексика 1 — 1
(4 — 3 пен.)
США Лос-Анджелес Гелексі

Статистика

[ред. | ред. код]

По клубах

[ред. | ред. код]
Клуб Перемог Фіналів Роки перемог Роки фіналів
США Нью-Інгленд Революшн 1 1 2008 2010
Мексика Монаркас Морелія 1 0 2010
Мексика УАНЛ Тигрес 1 0 2009
Мексика Пачука 1 0 2007
США Чикаго Файр 0 1 2009
США Х'юстон Динамо 0 1 2008
США Лос-Анджелес Гелексі 0 1 2007

По країнах

[ред. | ред. код]
Країна Перемог Фіналів
Мексика Мексика 3 0
США США 1 4

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. SuperLiga Rules and Regulations (PDF). MLSnet. Архів оригіналу (PDF) за 3 жовтня 2008. Процитовано 26 червня 2017.
  2. (англ.) Borg, Simon (29 березня 2011). World Football Challenge builds upon SuperLiga. mlssoccer.com. Архів оригіналу за 25 жовтня 2012. Процитовано 9 жовтня 2012.
  3. (англ.) Oshan, Jeremiah (30 березня 2011). SuperLiga Is Dead; Long Live The World Football Challenge. Архів оригіналу за 25 жовтня 2012. Процитовано 9 жовтня 2012.

Посилання

[ред. | ред. код]