Славутич (футзальний клуб)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Славутич
Повна назва Футзальний клуб
Славутич Славута
Засновано 1992
Розформовано 1995
Населений пункт Славута, Україна Україна
Стадіон Зала СК «Прогрес»
Вміщує 500
Головний тренер Україна Володимир Заєць
Україна Анатолій Кузьменчук
Ліга Чемпіонат України
1995 14-те
Домашня
Виїзна

Славутич  — український футзальний клуб, який представляв місто Славута Хмельницької області, учасник чемпіонату та кубку України[1].

Історія

[ред. | ред. код]

Футзальний клуб «Славутич» засновано 1992 року в місті Славута. Клуб отримує право участі в кубку країни 1992/93 починаючи з першого відбіркового турніру. Зональні змагання проходять в Славуті, де окрім «Славутича» виступають рівненські «Случ» і «Будівельник», а також харківський клуб ЕХО. У підсумку «Славутич» отримує право продовжити участь в кубку. Другий зональний турнір проходить також у Славуті, де в групі з місцевою командою виявляються «Іскра» (Луганськ), «СКІФ-Сілекс» (Київ), «Станіслав» (Івано-Франківськ), «Україна» (Львів) і «Будівельник» (Рівне). Путівки до фіналу дістаються «Славутичу» й «СКІФ-Сілексу»[2]. Матчі фінального турніру проходять в Києві 14-18 червня 1993 року. «Славутич» опиняється в одній групі із запорізькою «Надією», дніпропетровською «Ніке» і харківською «Ритою», і не проходить до півфіналу[3].

До складу команди, яка вдало виступила в кубку країни, входили Андрій Вишневський, Валентин Юзва, Микола Голуб, Олег Ящук, Олексій Черниш, Ігор Риньков, Євген Мінько, Сергій Печеников, Олег Дикун, Сергій Омельчук, Сергій Вознюк, Євген Стасюк, Петро Шуст. Тренували команду Володимир Заєць й Анатолій Кузьменчук[1].

Наступного сезону «Славутич» заявляється до вищої ліги чемпіонату України. За результатами першого кола команда не потрапляє до вісімки найкращих команд, які продовжують боротьбу за медалі. У підсумковій таблиці клуб зі Славути займає 13 місце з 16-ти команд-учасниць[1][4].

Чемпіонат 1994/95 «Славутич» проводить невдало, посівши останнє, чотирнадцяте місце, і набравши в 26 матчах лише 4 очки[1][5]. Після цього команда припиняє виступи у кубку й чемпіонаті країни.

Досягнення

[ред. | ред. код]

Домашні матчі «Славутич» проводив у залі СК «Прогрес» у Славуті, яка вміщує 500 сидячих місць.

Відомі тренери

[ред. | ред. код]
  • Україна Володимир Заєць
  • Україна Анатолій Кузьменчук

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г Страницы истории футзала в Украине (Владимир Братусь) / Проза.ру - национальный сервер современной прозы. proza.ru. Процитовано 2014-7-15.
  2. Николай Моторный. «Первые ласточки кубкового финала». Газета «Украинский футбол», май 1993, № 15 (108)
  3. Олег Герасименко «Кубок прописался в Киеве». Газета «Украинский футбол», июнь 1993, № 21 (114)
  4. Николай Меркушев, Василий Гнатюк. ISSUU - Желтоводский футбол. История зарождения, развития и становления футбола в городе Жёлтые Воды Днепропетровской области. Процитовано 17 грудня 2013.
  5. Чемпіонат України з футзалу 1994/1995 ВЛ. ffu.org.ua. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 2015-1-3. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |datepublished= (довідка)

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Профіль клубу на сайті footballfacts.ru (рос.)