Ра-Горахті: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 2: Рядок 2:
[[Файл:Stele Ra-Horakhty Louvre E5789.jpg|thumb|Жрець Ремпетмаа, що тримає священне помазання, перед сидячим Ра-Горахті. Стела з Лувру (бл. 900 р. до н.е., епоха XXII династії]]
[[Файл:Stele Ra-Horakhty Louvre E5789.jpg|thumb|Жрець Ремпетмаа, що тримає священне помазання, перед сидячим Ра-Горахті. Стела з Лувру (бл. 900 р. до н.е., епоха XXII династії]]


'''Ра-Горахті''' - [[Релігійний синкретизм|синкретичне]] божество [[Сонце|Сонця]] в [[Стародавній Єгипет|давньоєгипетській]] міфології, змішання образів богів [[Ра]] і [[Гор-ахті]].
'''Ра-Горахті''' - [[Синкретизм (релігія)|синкретичне]] божество [[Сонце|Сонця]] в [[Стародавній Єгипет|давньоєгипетській]] міфології, змішання образів богів [[Ра]] і [[Гор-ахті]].


== Зображення та значення ==
== Зображення та значення ==

Версія за 13:44, 22 лютого 2015

Ра-Горахті (Який живе за горизонтом)
ієрогліфами
ra
Z1
G7Axt
t y
Жрець Ремпетмаа, що тримає священне помазання, перед сидячим Ра-Горахті. Стела з Лувру (бл. 900 р. до н.е., епоха XXII династії

Ра-Горахті - синкретичне божество Сонця в давньоєгипетській міфології, змішання образів богів Ра і Гор-ахті.

Зображення та значення

Ра-Горахті зображувався як правило у вигляді стоїть або сидячого чоловіка з червонуватим кольором шкіри і головою сокола, над якою були видні сонячний диск і священний знак урея. На деяких зображеннях він постає з головою барана і сонячним диском над нею (храм мертвих фараона Сеті I в Абідосі), або з левовою, котячої або соголіной головою з баранячими рогами або сонячним диском.

Значення

Чином Ра-Горахті втілюється піднімається зі Сходу сонячний бог. Це власне ім'я бога Ра, шанованого в Гелиополисе. Саме з Геліополіса його місце у давньоєгипетській релігії визначилося як «Повелитель світу». Ра з Геліополіса би визнаний в храмах Едфу як рівний богу Гору. Фараон Ехнатон був верховним жерцем Ра-Горахті . При введенні общеегіпетского культу бога Атон а Ехнатон в його першому «учащем імені» описує Атона звичним чином Ра-Горахті.

Місця поклоніння

Близько 2445 до н. е. вперше зустрічається втілення божеств Ра і Гора в єдиному образі в храмі Сонця в Абусире е. Крім цього, культ Ра-Горахті шанувався у великому храмі Абу-Сімбел а, а також у храмах Ваді-ес-Сьобу, Амада, Дерра.

Відродження культу в новий час

Британський містик ХХ століття Алістер Кроулі ввів Ра-Горахті під ім'ям Ra-Hoor-Khuit в число божеств, які відкривають один з трьох принципів вчення Телема. Ra-Hoor-Khuit виступає як Говорящий в третьому розділі Книги закону, головною і священній книзі телемітов.