Томас Коул: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Створена сторінка: {{Художник |ім'я = Томас Коул |оригінал імені = Thomas Cole |зображення = Thomascole2.jpg |шир...
 
мНемає опису редагування
Рядок 16: Рядок 16:
|напрямок = [[Школа річки Гудзон]]
|напрямок = [[Школа річки Гудзон]]
|роки творчості =
|роки творчості =
|покровитель = Джон тРамбулл, Роберт Гілмор, Деніелом Водсворт
|покровитель = Джон Трамбулл, Роберт Гілмор, Деніел Водсворт
|вплив =
|вплив =
|вплив на = [[Фредерік Едвін Черч]]
|вплив на = [[Фредерік Едвін Черч]]

Версія за 09:29, 13 жовтня 2019

Томас Коул
Thomas Cole
Фото Томаса Коула
Народження1 грудня 1801(1801-12-01)
Болтон, Англія
Смерть11 грудня 1848(1848-12-11) (47 років)
 Кетскілл, США
(інфаркт міокарда)
Національністьанглієць
КраїнаСША
Жанрпейзаж
Діяльністьхудожник, ілюстратор
НапрямокШкола річки Гудзон
ПокровительДжон Трамбулл, Роберт Гілмор, Деніел Водсворт
Вплив наФредерік Едвін Черч
Відомі учніФредерік Едвін Черч[1]
ТвориВигинd, Подорож життяd, Спадання вод Потопуd і Шлях імперіїd
Брати, сестриSarah Coled[2]
Роботи в колекціїМіннеаполіський інститут мистецтваd, Музей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Музей Тіссен-Борнемісса[3], Національна галерея мистецтв, Національна галерея Канади, Смітсонівський музей американського мистецтва[1], Музей мистецтва Метрополітен, Нью-Йоркське історичне товариствоd, Albany Institute of History & Artd, Клівлендський музей мистецтв, Музей мистецтв Толедо, Далласький музей мистецтв, Бруклінський музей, Музей образотворчих мистецтв, Художній інститут Чикаго, Amon Carter Museum of American Artd, Wadsworth Atheneum Museum of Artd, Балтиморський музей мистецтв, Музей мистецтв Філадельфії, Галерея мистецтв Коркоран, Вустерський музей мистецтв, Гай (музей мистецтва), Денверський художній музей, Детройтський інститут мистецтв, Витончено-мистецькі музеї Сан-Франциско, Художня галерея Єльського університету, Музей мистецтв округу Лос-Анжелес, Художній музей Сент-Луїса, Rhode Island School of Design Museumd, Музей мистецтв Цинциннаті, Allen Memorial Art Museumd, The Newark Museum of Artd, Arnot Art Museumd, Reynolda House Museum of American Artd, Columbus Museum of Artd, Mead Art Museumd, Memorial Art Galleryd, Нью Бритн музей американського мистецтва, Пенсільванська академія образотворчих мистецтв, Музей мистецтв Індіанаполіса, Crystal Bridges Museum of American Artd, Chrysler Museum of Artd, Princeton University Art Museumd, Fralin Museum of Artd, Currier Museum of Artd, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Mildred Lane Kemper Art Museumd, Художній музей Північної Кароліни[4], Гарвардський художній музей, Художній музей Фогга[d], R. W. Norton Art Galleryd і Spencer Museum of Artd

CMNS: Томас Коул у Вікісховищі

Томас Коул (англ. Thomas Cole, 1 лютого 1801 — 11 лютого 1848) — американський художник-пейзажист, засновник Школи річки Гудзон, однієї з найвпливовіших шкіл пейзажного живопису США XIX століття.

Біографія

Томас Коул народився 1 лютого 1801 року в місті Болтон в Ланкаширі, Англія. У 1818 році його родина емігрувала до Сполучених Штатів і спершу поселилась у Філадельфії, де жила з різьбярства по дереву. Потім вона переселилась до міста Стьюбенвіля штату Огайо, де батько почав бізнес із виробництва шпалер. Томаса не приваблював бізнес і він почав навчання на художника і мандрівного портретиста Стейна. Особливий успіх у написанні портретів йому не супроводжував, тому незабаром він переключив свою увагу на створення пейзажів. У 1823 художник переселився до Піттсбургу, а потім до Філадельфії.

У 1825 році Коул переїхав до Кетскіллу в штаті Нью-Йорк, де йому вдалося продати кілька своїх робіт заможному комерсанту Джорджу Бруену. Незабаром той оплатив літню поїздку Коула в долину Гудзону, де той написав такі свої відомі роботи як «Водоспад Катерскілл» і «Вид форту Патнем». Повернувшись до Нью-Йорка, художник виставив написані в подорож пейзажі на вітрині книгарні, що привернуло увагу художників Джона Трамбулла, Ешера Дюрана і Вільяма Данлепа. Вражений роботами юного пейзажиста, Джон Трамбулл, відомий за картинами амерканської революції, купив одну з його робіт. Він познайомив Коула з Робертом Гілмором і Деніелом Водсвортом, що стали покровителями художника і регулярно купували його роботи. Того ж року Томас Коул став одним із співзасновників Національної академії дизайну в Нью-Йорку.

Швидкий успіх дозволив Томасу Коулу зібрати кошти для подорожі по Європі, в яку він вирушив у 1829 році. Впродовж 1831-32 він проживав у Італії, де створив низку полотен на тему античної міфології, а також численні пейзажі. Під враженням від подорожі він намалював серію картин «Шлях імперії», присвячену становленню та занепаду Риму. В 1835 він повернувся в Кетскілл, де зустрів свою майбутню дружину Марію Бартоу. В їхньому шлюбі народилося 5 дітей.

У 1840 Коул створив другу відому серію робіт — «Подорож життя», що алегорично зображає різні життєві періоди людини. В 1841-42 Томас здійснив другу подорож до Італії, після чого продовжив малювати американську природу, зокрема околиці Кетскіллу. В 1844 він почав навчання Фредеріка Едвіна Черча, що став його послідовником. У 1846 Коул розпочав серію, що мала увінчати його творчий шлях — «Хрест і світ». Проте, вона лишилась незавершеною, оскільки Томас Коул помер 11 лютого 1848 року в Кетскіллі від плевриту.

Галерея

Посилання

  1. а б Smithsonian American Art Museum person/institution ID
  2. Зведений список імен діячів мистецтва — 2021.
  3. https://www.museothyssen.org/coleccion/artistas/cole-thomas
  4. https://ncartmuseum.org/artist/thomas-cole/