Мови Брунею: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створена сторінка: У '''Брунеї''' існує суттєве різноманіття '''мов''', незважаючи на невелику територію та нас...
(Немає відмінностей)

Версія за 15:35, 15 листопада 2017

У Брунеї існує суттєве різноманіття мов, незважаючи на невелику територію та населення країни. Більшість населення Брунею розмовляє малайською мовою, причому офіційною є літературна (стандартна) малайська мова, а в побуті користуються більш архаїчним брунейським діалектом. Також значна частина населення володіє англійською мовою внаслідок майже столітнього британського протекторату над Брунеєм. Частина населення вживає у побуті кедаянський діалект малайської, який близький до брунейського діалекту.

У місцевих племенах зберігаються носії брунейсько-дусунської[en] та брунейсько-бісайської[en] мов, а також белайтської[en] й мурутської[en] (зокрема мова Лун Баванг[en]) мов. Не визнається місцевою мовою, але використовується декількома тисячами мешканців джунглів ібанська мова.

Близько 40 тисяч мешканців Брунею є китайцями за походженням, які використовують хок'єнський[en], кантонський, хаккакський діалекти китайської мови, хоча молодь все більше переходить на мандаринський діалект.

У країні станом на 2010-ті роки перебуває значна кількість робітників з Філіппінів, які розмовляють тагальською мовою. Присутні робітники з Індії, Пакістану, Бангладешу, Таїланду - носії тамільської, бенгальської, урду, тайської мов.

Найменше носіїв пенанської мови[en], якою спілкуються близько 50 мешканців народності пунани, що живуть у довгому будинку в селі Кампунг-Суканг, в окрузі Белайт.

Джерела

  • Noor Azam Haji-Othman, James McLellan, David Deterding, ред. (2016). The Use and Status of Language in Brunei Darussalam. Springer. с. 285. doi:10.1007/978-981-10-0853-5. ISBN 978-981-10-0851-1. (англ.)