Інтерфейс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інтерфе́йс (англ. interface):

  1. сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв обчислювальної системи та (або) програм;
  2. сукупність описів і узгоджень про процедуру передачі управління в підпрограму та повернення в вихідну програму.

Інтерфейс (від англ. Interface — поверхня розділу, перегородка) — сукупність засобів, методів і правил взаємодії (управління, контролю і т. д.) між елементами системи. Цей термін використовується в багатьох галузях науки і техніки. Його значення відноситься до будь-якого сполучення взаємодіючих сутностей (як природничих, так апаратних і людино-машинних). Під інтерфейсом розуміють не тільки пристрої, але й правила (протокол) взаємодії цих пристроїв.

Приклади:

  • віжки — головний елемент інтерфейсу між конем і кучером, або ж, — інтерфейс системи «кінь-кучер»);
  • кермо, педалі газу і гальма, ручка КПП — інтерфейс (управління) автомобіля або ж інтерфейс системи «водій-автомобіль»;
  • електричні вилка і розетка — є інтерфейсом енергопостачання більшості побутових приладів;
  • елементи електронного апарату (радіо, годинника і т. д.) — дисплей, набір кнопок і перемикачів для настройки, плюс правила керування ними — інтерфейс системи «людина-машина»;
  • клавіатура і миша — елементи інтерфейсу в системі «користувач-ЕОМ» (у свою чергу, і самі клавіатура і миша мають власні інтерфейси сполучення з комп'ютером);

Залежно від контексту, поняття застосовне як до окремого елементу (інтерфейс елементу), так і до зв'язка елементів (інтерфейс сполучення елементів).
У контексті окремого елемента інтерфейс елемента протилежний реалізації елементу (внутрішньому устрою та функціонування). Користувачеві елемента немає потреби знати, як реалізований використовуваний елемент, щоб керувати ним, але використовуваний елемент має надати інтерфейс управління. Наприклад, водієві зовсім не обов'язково знати, як влаштований двигун, щоб керувати автомобілем, достатньо користуватися інтерфейсом автомобіля (кермом і педалями).

Інтерфейси в обчислювальній техніці[ред.ред. код]

Інтерфейси є основою взаємодії сучасних інформаційних системах. Якщо інтерфейс якого-небудь об'єкту (персонального комп'ютера, програми, функції) не змінюється (стабільний, стандартизований), це дає можливість модифікувати сам об'єкт, не перероблюючи його принципи взаємодії з іншими об'єктами.

В обчислювальний системі взаємодія може здійснюватися на користувацькому, програмному і апаратному рівнях. Відповідно до цього інтерфейси можуть існувати як:

Спосіб взаємодії фізичних пристроїв
Спосіб взаємодії віртуальних пристроїв
Спосіб взаємодії людина-машина

Інтерфейс в Бізнес-симуляціях[ред.ред. код]

Інтерфейс в бізнес-симуляціях надає можливість користувачу легко та швидко приймати рішення щодо свого віртуального підприємства. Така легкість керування досягається за допомогою поєднання багатьох зрозумілих вкладок та кнопок. Як і інтерфейс в обчислювальній техніці, в бізнес-симуляціях основною метою інтерфейсу є взаємодія між користувачем та програмою. Проте, в бізнес-симуляціях інтерфейс можливий лише як спосіб взаємодії віртуальних пристроїв.

Див. також[ред.ред. код]