Вікіпедія:Матеріали під вільними ліцензіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Wikipedia-logo.png
Медіа-політики

Політики

Авторське право

Добропорядне використання

Вільний контент

Міжнародна співпраця

Покращення контенту

ред.

Скорочення:
ВП:ДЗ
float

Перелічені джерела мають зображення та/або тексти з вільною або умовно вільною ліцензією, мають ясно вказані умови використання або для яких отримано особистий дозвіл автора(ів) на використання.

Увага! Зображення, що мають вільну ліцензію, рекомендуємо завантажувати у Сховище. Так не буде потреби перезавантажувати картинки з однієї мовної версії Вікіпедії в іншу, бо Commons спільна для всіх мов і користувачі з проектів на інших мовах зможуть використовувати ваші зображення.

Вікісховище[ред.ред. код]

Існує загальний сервер Вікісховище. Розташовані на ньому зображення можна використовувати у всіх мовних версіях, не завантажуючи їх на них окремо.

За тематикою:[ред.ред. код]

Армія[ред.ред. код]

 • Анатомия армии — Сайт Ю. Г. Верємєєва: Уніформа і знаки відмінності, Військові звання, Тактика, Інженерні війська, Фортифікація; з військової історії, науки, практики. Дозволено використання зображень у вікі-проектах на умовах GPL (з посиланням на джерело). Листування з автором — див. обговорення на рувікі.

Астрономія[ред.ред. код]

 • Chandra X-Ray Observatory — згідно Conditions of Use of Images, Products or Technologies (materials) матеріали сайту можуть бути використані в некомерційних і public information цілях. При використанні необхідне посилання на джерело: «NASA/CXC/SAO»
 • Hubble Telescope Site — згідно Copyright Notice матеріали, розміщені на сайті, створені в рамках контракту NASA NAS5-26555, і, якщо не вказано інше, мають статус Public Domain, проте при використанні необхідне посилання на джерело.
 • Jet Propulsion Laboratory — згідно JPL Image Policy, якщо не вказано інше, можна використовувати всі зображення з вказівкою джерела «Courtesy NASA/JPL-Caltech» (окрім логотипів JPL і NASA), а також не рекомендується використовувати зображення людей.

Науки про Землю[ред.ред. код]

 • Visible Earth — супутникові знімки поверхні Землі, зроблені NASA.

Географія[ред.ред. код]

 • Perry-Castañeda Library Map Collection — колекція географічних карт The University of Texas at Austin. Згідно Library Web Material Usage Statement можна використовувати матеріали що є суспільним надбанням з посиланням на бібліотеку університету.
 • Public Domain Spain Pictures — Public Domain Spain Photo Gallery, Public domain pictures of Spain, Copyrights-free photo archive containing the collection of free, public domain images and photos of Spain — Іспанія.

Космонавтика[ред.ред. код]

Україна[ред.ред. код]

Усі зображення української символіки, державних нагород, грошових знаків, поштових марок згідно із Законом України про авторські права є суспільним надбанням, і можуть бути завантажені у Вікіпедію під ліцензією {{PD-UA-exempt}}

Українська геральдика[ред.ред. код]

Гроші[ред.ред. код]

Поштові марки[ред.ред. код]

Географія України[ред.ред. код]

 • commons:Category:Category:Cities in Ukraine
 • Сайт Петра Власенка — сайт містить велику кількість фотографій населених пунктів, зроблених автором. Ліцензія {{Vlasenko}}. Дозвіл не поширюється на сайти sk.vlasenko.net і maps.vlasenko.net
 • http://flickr.com багато фото, можна завантажувати тільки ті, що під однією з вільних ліцензій Creative Commons (не всі, а тільки cc-by, cc-sa, cc-by-sa). Фото малокатегоризовані, але можна робити пошук по ключових словах
 • Україна Інкогніта. Можна копіювати зображення та тексти. Ліцензія {{Ukrainaincognita}} Подяка користувачеві Krystofer за листування із авторами сайту
 • klymenko.data-tec.net. Ліцензія {{Klymenko}}
 • Wikimapia. Всі завантажені користувачами зображення вільні та поширюються на умовах {{Cc-by-sa-3.0}}, але бажано перевіряти (в окремих випадках фото завантажені не авторами, наприклад, на фото стоїть копірайт іншої людини чи організації — такі завантажувати не можна). Ліцензія {{Wikimapia}}
 • www.world66.com. Ліцензія {{cc-world66}}

Історія України[ред.ред. код]

Спорт[ред.ред. код]

Інше[ред.ред. код]

Різноманітна тематика[ред.ред. код]

 • Фотографії на найрізноманітніші теми є на наступних англомовних сайтах (з цих сайтів можна брати фотографії, поширювані за ліцензіями cc-by, cc-sa, cc-by-sa, або у яких вказано «no restrictions». Ліцензії, в назві яких присутні скорочення «NC» або «ND», з Вікіпедією несумісні):

Каталоги безкоштовних фотобанків[ред.ред. код]

Сайти урядових структур США[ред.ред. код]

На матеріали уряду США не поширюється авторське право

Українська періодика[ред.ред. код]

Цей список включає газети і журнали, інформація в яких ліцензована на умовах CC BY-SA.

Див. також[ред.ред. код]