Древні (Зоряна брама)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Древні (також відомі як Альтеранє і Лантійці) - вигадана людська раса у всесвіті зоряних брам. Вони - одна з найбільш розвинутих рас, які будь-коли існували, оскільки вони розвивалися за мільйони років до землян. Їх найвідоміший винахід - зоряні брами, які вони розкидали по багатьох світах. Сучасними людьми використовується ще одне їх досягнення - місто-корабель Атлантида, в якому відбуваються події телесеріалу «Зоряна брама:Атлантида».

Дослідники-земляни після прибуття на Атлантиду активують голографічний інтерфейс і виявляють послання від Древніх, які їх вітають і попереджають землян. Раса Древніх програє війну жахливому супротивнику, - тому, щоб врятуватися, їх місто занурюється в океан, а ті, що вижили, відправляються на Землю. Древні не є богами або чарівниками, відповідно, і не вважають себе ними, але технологічно значно перевершують землян.

Присутні паралелі між расою Древніх і могутніми расами в інших науково-фантастичних серіалах, наприклад, Q Continuum з «Зоряного шляху» або ворлонцями з «Вавилона-5». Також близькими до Древніх є ельфи з творів Толкіна: воїни,поети і чарівники.

Древні розуміють, що їх час рано чи пізно скінчиться, і рано чи пізно на зміну їм прийдуть сучасні люди, земляни. Древніх називають першим поколінням гуманоїдного життя на Землі, тому героїв Зоряних брам, сучасних землян, вони зустрічають як дітей і навіть як своїх нащадків.

Древні вважаються найрозвиненішою расою в світі Зоряних брам. Їх технології не могли повністю зрозуміти навіть Азгарди, а їх зброя й захист були найпотужнішими з усіх. Один лінійний корабель Аврора міг знищити велике скупчення кораблів-вуликів Рейфів, не отримавши істотних пошкоджень, але, в основному, така вогнева потужність підтримувалася за допомогою МНТ (Модуль нульової точки), без МНТ ж міцність щита поступалася щиту Азгардів.

Характерна особливість техніки Древніх - велике енергоспоживання і надійність, у зв'язку з чим Древні грунтовно вивчали фізику високих енергій і як джерело енергії намагалися використовувати навіть сам Всесвіт. Це було істотним недоліком кораблів Древніх, так як без МНТ кораблі не могли одночасно стріляти і підтримувати захист. Найбільшим кораблем є корабель-місто Атлантида, оснащений трьома МНТ. Як і всі кораблі Древніх, він володіє величезною вогневою міццю і дуже міцним захистом, але перша перевага тільки тимчасова, бо запаси керованих снарядів обмежені, а енергетичними знаряддями город не оснащений.

Щит Атлантиди може підтримувати температуру і атмосферу всередині себе і утримувати шквальний вогонь кількох кораблів-вуликів з орбіти протягом дуже довгого часу. Щит Атлантиди відрізняється від корабельних щитів Древніх, так як щити кораблів поглинали енергію і обгинали форми корабля, а щит Атлантиди створював непроникну «бульбашку» навколо міста. Крім того, щит міста простояв 10.000 років під напором води океану, коли місто було занурене під воду і залишене Древніми. Недолік технології щитів - це розміри випромінювачів, на космічних кораблях обмежена місткість (на відміну від міста Атлантиди ), і з цієї причини щити на кораблях класу Аврора без МНТ слабші. Також, місто оснащене новітніми науковими пристроями Древніх, що дозволяло проводити дослідження сучасної фізики, на відміну від менш досконалих пристроїв Тау'рі. Наприклад, сестра МакКея Джіні змогла створити джерело енергії, що використовує паралельні всесвіти в лабораторії Древніх на Атлантиді. Ще одне технологічне досягнення Древніх - міжгалактичний гіпердвигун, практично найшвидший з усіх гіпердвигунів. Так само був винайдений і тунельний гіпердвигун, за швидкістю порівнянний із зоряними брамами, але ненадійний, небезпечний і вкрай складний у запуску.

Схожими технологіями володіли Орай, але їх технології в основному були створені вже піднесиними, в той час як передові технології Древніх були створені людьми, що говорить про велику технологічну перевагу Древніх.

Від більшості інших рас Древні відрізнялися непохитною вірою в те, що все в природі можна пояснити. Це їх головна відмінність від Орай, які спочатку створили релігію і після піднесення назвали себе цими ж богами. Незважаючи на величезні наукові пізнання у військовій області, Стародавні воліли не вступати в конфлікти, хоча легко могли вийти з них переможцями. Це не зіграло їм на руку у війні з Рейфами , так як, не маючи військового досвіду, вони зробили декілька помилок, одна з яких стала для них фатальною - самовпевненість. Не усвідомлюючи, що їх противник теж має достатню вогневу міць, вони надсилали свої крейсери далеко вглиб територій ворога і зрештою втрачали їх разом з джерелами живлення на борту. Джерела живлення використовувалися Рейфами в станціях клонування для вирощування солдатів і кораблів, і Древні були відтіснені до Лантії армадою супротивника.