Національний парк «Ґранд-Каньйон»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національний парк «Ґранд-Каньйон»
Grand Canyon National Park, North Rim in Arizona.jpg
Розташування: США США, Аризона
Площа: 4 927 км²
Заснований: 26 лютого 1919
Число відвідувачів: 4 348 068 на рік (2009)
Керуюча
організація:
Служба національних парків США
Світова спадщина ЮНЕСКО
Назва ЮНЕСКО: Національний парк Ґранд-Каньйон
англ. Grand Canyon National Park
Країна: США США
Тип: Природний
Критерії: vii, viii, ix, x
Ідентифікатор: 75
Регіон: Європа і Північна Америка
Дата занесення: 1979 (3-тя сессія)
{{{назва}}}
US Locator Blank.svg
у Вікісховищі

Національний парк Ґранд-Каньйон (англ. Grand Canyon National Park) — один з найстаріших національних парків США, розташований в штаті Аризона. На території парку розташований Ґранд-Каньйон — Великий каньйон річки Колорадо, одне з визнаних природних чудес світу. Площа парку 4927 км².

Південний край каньйону є найбільш відвідуваним, тут же знаходяться найпопулярніші оглядові точки. Північний край каньйону набагато менш відвідуваний. Інші частини каньйону віддалені й важкодоступні, хоча багато з них є досяжними по пішохідних маршрутах і путівцях.

Територія навколо Ґранд-Каньйону стала національним пам'ятником 11 січня 1908 і оголошена національним парком 19 лютого 1919. Створення парку стало одним з перших успіхів природоохоронного руху. Статус національного парку допоміг перешкодити виконанню планів з будівництва греблі на річці Колорадо всередині меж парку (можливо, що відсутність такого статусу у каньйону Глен і було причиною дозволу будівництва греблі вище за течією річки і його затоплення, після чого утворилося озеро Пауел). ЮНЕСКО оголосив парк об'єктом Світової спадщини.

Ґранд-Каньйон, включаючи його велику систему суміжних каньйонів, не є ні найбільшим, ні найглибшим у світі, проте він цінується перш за все своїм гармонійним поєднанням розміру, глибини і багатобарвних верств оголених гірських порід, які датуються аж до докембрійського періоду.=)1715

Посилання[ред.ред. код]


США Це незавершена стаття з географії Сполучених Штатів Америки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.