Полярна депресія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Полярна депресія над Баренцевим морем 27 лютого 1987 року

Полярний депресія — тип короткоіснуючої погодної системи низького тиску (депресії або циклону) відносно невеликих масштабів, що виникає над океанами на полярному боці головного полярного фронту обох півкуль.

Така погодна система зазвичай має горизонтальні розміри до 1000 км та існує на більше кількох днів, що характеризує її як погодну систему на мезошкалі. Полярні депресії часто буває важко передбачити та помітити за допомогою звичайних метеорологічних повідомлень, через що вони бувають небезпечними для польотів, мореплавання та іншої людської активності у полярних районах.

Історія[ред.ред. код]

Полярні депресії вперше були визначені на метеорологічних супутникових знімках, які стали доступні з 1960-х років. Було виявлено багато дрібних вихрових хмар у високих широтах. Найактивніші полярні депресії знаходяться на певних, вільних від льоду морських районах в межах або поблизу Арктики протягом зими. До них відносять вихори у Норвезькому морі, Баренцевому морі, Лабрадор та у затоках Аляски. Полярна депресія швидко розсіюється, коли виходить на сушу. Антарктичні системи, як правило, слабкіше, ніж їх північні колеги, оскільки для них не характерні перепади температур по всьому континенту. Тим не менш, енергійні полярні дипресії можна знайти в Південному океані.

Структура[ред.ред. код]

Полярна депресія може мати широкий спектр хмарних форм на супутникових знімках. Перші, це "спіралевидні" хмари, що складаються з ряду смуг хмарності, обгорнених навколо центру. Деякі полярні депресії мають вигляд тропічних циклонів. Ці системи є поширенішими всередині полярної дуги холодного повітря. Другі, "кома-образної" форми, найбільш часто зустрічаються в системах ближче до полярного фронту.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]