Танці на кістках

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Танці на кістках
Танцы на костях
Жанр документальний
Режисер Андрій Прокопенко
Сценарист Андрій Прокопенко
Композитор Микола Осадчий
Тривалість 10 хв.
Мова російська
Країна Україна Україна
Рік 2015
Дата виходу 26 вересня 2015
Кошторис 400 $

«Танці на кістках» (рос. Танцы на костях) — документальний фільм 2015 року, результат творчої діяльності українського журналіста з Миколаєва Андрія Прокопенка.

Сюжет[ред. | ред. код]

Мы варварски врываемся в закрытые для нас гробницы, мародерствуем, грабим, уничтожаем следы собственного происхождения, отдаляясь от истины, от ответов на вековые вопросы: «Кто я? Откуда пришел и куда иду?».

— Цитата из фильма

Фільм знятий на території Національного историко-археологічного заповідника Ольвія, зокрема в околицях поселення Парутине та на острові Березань. Голос за кадром розповідає про те, як цинічно мародерствують крадії на вказаних археологічних пам´ятках України.

Зйомки[ред. | ред. код]

Файл:Александр Смирнов.png
Археолог Олександр Смірнов

За 1 місяць зйомок автор фільму побував в декількох населених пунктах України які знаходяться в районі археологічних пам´яток. Прокопенко йшов майже по слідам грабіжників, які залишили після себе сотні шурфів, знищуючи, як археологічний фонд, так і природний фонд держави. Крім цього автор фільму отримав коментарі сучасного археолога Олександра Смірнова про ситуацію з охороною археологічних пам´яток в Україні.

Фільм створений за підтримки народного депутата України Артема Ільюка.

Прем´єра[ред. | ред. код]

Файл:Скилет в Ольвии.png
Кадр з фільму

Прем´єра фільму відбулася 26 вересня 2015 року, під час фестивалю короткометражного кіно Гражданский проектор. В той же день журі, до складу якого входили генеральний директор Київського Міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі і український кінорежисер Михайло Іллєнко, присудило фільму 3-тє місце в конкурсі короткометражного документального кіно.

Авторські права[ред. | ред. код]

Файл:Бугский лиман.png
Кадр з фільму

Фільм розповсюджується безкоштовно. Фільм створений з навчальною місією та з метою вплинути на місцевих жителів і грабіжників, які винищують археологічний фонд держави.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]