Том і Джеррі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Томa і Джері
Tom and Jerry
TomandJerryTitle.jpg
Жанр  Мультфільм
Режисер  Вільям Ганна
Джозеф Барбера
Аніматор  Джин Дойч
Ірвін Спенс
Кеннет Мьюс
Рей Паттерсон
Ед Бардж
Автор 
сценарію 
Вільям Ганна
Джозеф Барбера
Сейю  Фільм переважно без слів
Продюсер  Рудольф Ісінг
Фред Квімбі
Вільям Ганна
Джозеф Барбера
Композитор  Скотт Бредлі
Едвард Пламб


Тривалість  163 серії від 6 до 10 хвилин
Бюджет  від 30,000 до 75,000 $ за серію
Рік  1940-1958, та у майбутньому у деякі інші роки до нашого часу.
AniDB ID 

Том і Дже́рі — мультсеріал про взаємини кота Тома і миші Джері. Перший випуск був створений у 1940

році американськими мультиплікаторами Вільямом Ганною (англ. William Hanna) і Джозефом Барберою (англ. Joseph Barbera), які пізніше створили студію Ганна—Барбера).

Історія[ред.ред. код]

Мультсеріал створювався голлівудською студією Metro-Goldwyn-Mayer з 1940 по 1958, до того моменту, поки мультиплікаційна студія не була закрита. У 1961-му році Metro-Goldwyn-Mayer продала права на виробництво мультфільму празькій студії Рембранд Філмс (англ. Rembrandt Films), на чолі якої стояв Джин Дейч. Рембранд Філмс випустила 13 серій, які були визнані найгіршим за всю історію цього мультфільму. Жестикуляція персонажів, найчастіше виконана у високій швидкості. Саундтреки були представлені дивною музикою з космічними ефектами. Діалоги були швидше промямлені, ніж вимовлені. У 1963-му році виробництво мультфільму повернулося в Голівуд, в студію Чака Джонса «Сіб-Тауер 12 Продакшнс» (англ. Chuck Jones' Sib-Tower 12 Productions) і тривало до 1967-го року. Пізніше Том і Джеррі знову з'явилися в мультсеріалі, який створила студія Ганна—Барбера (1975 - 1977; Том і Джеррі : дитячі роки 1990 - 1993) і Фільмейшен Студіос (англ. Filmation Studios) (1980 - 1982). У 2005-му році Ворнер Бразерс (англ. Warner Bros.) випустила серію під назвою The Karate Guard. Початкові мультфільми Ганни—Барбер (періоду 1940 - 1958 рр.) визнані найвидатнішими і стали власниками семи нагород Кіноакадемії Оскар.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет більшості серій мультфільму крутиться навколо марних спроб кота Тома спіймати мишу Джері, і на руйнування, які з цього випливають. Оскільки в деяких серіях персонажі досить мирно уживаються між собою, залишається незрозумілим, за що Том постійно переслідує Джеррі. Можна виділити кілька сюжетних поворотів.

 • Природний інстинкт.
 • Джеррі знаходить собі захисника (зазвичай у вигляді бульдога Спайка) і не без успіху намагається нацькувати його на Тома.
 • Томa ставлять умову (або він підкоряється Господині).
 • З цирку чи зоопарку тікає великий звір, за якого дають таку ж велику винагороду, і він випадково заходить в садок будинку Тома і Джері.
 • Серії з мишеням-сиротою Таффі. Джеррі, тимчасово виконує роль няньки і змушений рятувати наївного Таффі від Тома.
 • Серії з каченям на ім'я Квакер (англ. Quacker). Дії розвиваються за аналогічною схемою.
 • Серії з канаркою. Вона і Джері по черзі рятують один одного від Тома.
 • Котяча любов. Томa намагається проявити увагу до кішечки, а Джері йому усіляко заважає.
 • Музичні серії. Томa і Джері влаштовують перегони на концертах.
 • Спортивні серії. Томa і Джері грають у всі спортивні ігри.
 • Серії, коли вороги миряться. Але до кінця серії вони обов'язково знову повинні посваритися.
 • Серії, коли вони не поділили тепле місце.
 • Серії, коли потрібно рятувати Тома. В цих серіях Джеррі незважаючи на попередні поневіряння намагається допомогти своєму головному ворогу, що у нього добре виходить.

Самою ідеєю серіалу є те, що Том майже ніколи не ловить Джеррі. Том перемагає лише у восьми серіях. Усі серії відрізняються великою кількістю мультиплікаційного насильства. Мультфільм-у-мультфільмі «Чуха й Сверблячка», який ми можемо бачити в мультсеріалі Сімпсони, є прямою пародією на жорстокість Тома і Джері.

Персонажі[ред.ред. код]

Основними персонажами серіалу є Том Джеккер — великий кіт сіро-блакитного кольору і Джеррі Мавз — невелика, але сильна миша світло-коричневого кольору. Крім цього, в різних серіях з'являються й інші персонажі. Наприклад:

 • Бульдог Спайк
 • Господиня Місс Пара Капців
 • Мишеня Таффі Нібблс
 • Качка-квакер
 • Тайк (син Спайка)
 • Канарка
 • Чорний кіт Буч
 • Кішка білого кольору — Тудлз

Файл:Example.1201 Засліплений коханням Том готовий на все заради Тудлз jpg| Файл:Example5235 Суперник Тома Бутч співає Тудлз серенаду. .jpg Все починається з того, що Джері намагається раздратувати Тома, щоб той побіг за ним. Але скільки б Джері не дратував його, Томa цього не помічає. Джері навіть вириває шматок шкури Тома, але кіт і на це не реагує. Томa закоханий, він спостерігає за молодою кошкою Тудлз. Тогда Джерри, переполненый яростью, по наущению злой стороны своей души отправляет письмо, надушенное парфюмом, коту-помоечнику Бутчу, от имени Тудлз. Бутч читает письмо: «Дорогой котик, мне всегда нравилось твое те-ло-сло-же-ние. Загляни ко мне на чай в три часа. Твоя, влюблённая без памяти, Тудлз». Кот приходит в возбуждение, «наводит на себя красоту», и идет в сад, где находится кошечка. К огорчению Бутча, за кошечкой уже ухаживает Том. И тогда между котами разыгрывается нешуточная борьба. Бутч ложится на шезлонг рядом с Тудлз и пытается за ней ухаживать, но Том бьет его крокетным молотком. Бутч отвечает Тому, бросив кота в бассейн. Яростный Том вылезает из бассейна и кидает туда же поющего серенаду кошечке Бутча. Бутч тоже выходит из бассейна и забивает крокетный мяч в голову Тома. Кот падает, и Бутч начинает играть в крокет с Томом вместо мяча. В результате Том падает на барбекю и жарит самого себя. Бутч продолжает ухаживания за Тудлз. Джерри, всё ещё злой на Тома, кладёт под гамак иглу. Бутч говорит Тудлз: «Знаешь что, крошка, я думаю, что сейчас в меня вонзится Купидонова стрела», садится на гамак… и вскакивает от боли. Как раз в это время к Тудлз подходит Том, и приземлившийся Бутч думает, что именно Том подложил иглу. Начинается погоня, во время которой Бутч ударяется головой об статую и падает в пустой бассейн. Наконец они подбегают к качелям, Том ставит на них горшок и посылает качели к Бутчу. Качели попадают в Бутча, но, когда они раскачиваются вперёд, Том случайно цепляется за качели. Качели опять направляются к Бутчу, и он бьет Тома гитарой, как заправский бейсболист. В результате, Том проигрывает Бутчу, улетев за пределы сада. После неудачи, Том встречает Джерри. Том и Джерри затеивают погоню, но недолго они поиграли вместе: погоня резко прерывается, и перед Томом предстаёт другая любовная картина: Джерри флиртует с молоденькой мышкой. Влюблённый мышонок отталкивает от себя удивленного Тома и обнимает новообретённую любовницу.

 • Рудий кіт

На Офіційному сайті мультсеріалу можна знайти зображення усіх персонажів, які брали участь хоч в одній серії. http://www.tomandjerryonline.com/characters.cfm

Цікаві факти про створення мультсеріалу[ред.ред. код]

 • Як правило, ні Том, ні Джеррі не говорять. Але є рідкісні винятки, коли присутній повноцінний, хоча як правило короткий діалог. В інших випадках озвучування персонажів зведено до криків болю. Також у серії «Самотнє мишеня» (англ. ''The Lonesome Mouse'') Том і Джеррі говорять усю другу половину епізоду (Джозеф Барбера і Вільям Ганна виконали відповідні ролі). Виконувана ними міміка та жестикуляція чітко відображає почуття і наміри персонажів. Більшість криків і інших голосових ефектів є криками самого Вільяма Ганни, включаючи знаменитий крик Тома (для створення особливого ефекту початок і кінець крика Ганни були вирізані і звучить лише найгучніша середня частина).
 • Музика, відіграє важливу роль в мультсеріалі, підкреслюючи дію та надаючи епізоду відповідні емоції. Кожному руху персонажів відповідає музичний пасаж. Композитор Скот Бредлі (англ. Scott Bradley) створив складні партитури, що поєднують елементи джазу і класичної музики. При цьому часто музика в епізоді являла собою переробку популярних у той час мелодій: наприклад, у серії «Mouse Trouble» звучить джазова композиція «All God's Children Got Rhythm», а музика в «Manhattan Mouse» повністю побудована на основі пісні «Manhattan Serenade».
 • Джозефу Барбері і Вільяму Ганні вдалося залучити до створення мультсеріалу найкращих аніматорів. Серед постійних аніматорів «Тома і Джеррі» протягом багатьох серій були Ірвін Спенс (англ. Irven Spence), його улюбленим персонажем був кіт Том, далі - Кеннет Мьюс (англ. Kenneth Muse), Рей Паттерсон (англ. Ray Patterson) і Ед Бардж (англ. Ed Barge).
 • Сценарій до таких серій як ''The Midnight Snack'' (1941 р.), «Flirty Birdy» (1945 р.), «Heavenly Puss» (1949 р.) та ін. написав сам Джозеф Барбера.
 • До 1955-го року всі серії продюсував Фред Квімбі (англ. Fred Quimby), однак, після його виходу з мультиплікаційного відділу Metro-Goldwyn-Mayer, продюсувати «Тома і Джеррі» стали самі Вільям Ганна і Джозеф Барбера. Найперший мультфільм 1940-го року «Puss Gets the Boot» продюсував Рудольф Айзінг (англ. Rudolf Ising) — один з керівників анімаційного відділу Metro-Goldwyn-Mayer того часу.
 • У 1945-му році Джеррі вперше з'явився в кіно — у фільмі «Anchors Aweigh» разом з актором Д. Келлі Джеррі розмовляє і танцює (анімація Рея Паттерсона і Кеннета Мьюса).
 • По серіалу в 1992-му році було знято повнометражний мультфільм, де до компанії Тома і Джеррі приєдналася біглянка з дому Робін Старлінг. Повнометражна стрічка не вписується в стилістику серіалу і була зустрінута публікою досить прохолодно.
 • У першому мультфільмі ''Puss Gets the Boot'' кота звали Джаспер а мишу Джінкс.

Цікаві факти про персонажів мультсеріалу[ред.ред. код]

 • Том і Джеррі вміють читати. Так у вільний час Джеррі читає книги (в серії «Сирота» навіть можна побачити назву книги, «Good Mousekeeping»), а Том газети. Крім того, в одній серії Джеррі сам написав і видав книгу про його життя з Томом. В цій же серії ми дізнаємося що читати вміють Спайк і друзі Тома — вуличні коти.
 • Том і Джеррі вміють грати на роялі. У серії «The Cat Concerto», яка отримала Оскара, Том дає концерт в Hollywood Bowl, і грає на роялі. Джеррі приєднується і грає зсередини рояля, на струнах. Крім того, Том може диригувати цілим оркестром і навіть один замінити його, зігравши одночасно і на скрипках, і на трубах. Також він грає на контрабасі і співає серенади.
 • В одній із серій можна побачити що у Джеррі є диплом про вищу педагогічну освіту. У кінці серії Джеррі ламає його.
 • У Джеррі є кузен Мускул, якого бояться всі коти, і старий дядько-мексиканець Пекос, який грає на гітарі.
 • У Тома, в свою чергу, є кузен, який страждає від того, що до жаху боїться мишей. Щоправда згодом він подолав свою фобію і відбулось це не без допомоги Тома.