Червонощок малий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Червонощок малий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Астрильдові (Estrildidae)
Рід: Червонощок (Pyrenestes)
Вид: Червонощок малий
Pyrenestes minor
Shelley, 1894
Посилання
Вікісховище: Pyrenestes minor
Віківиди: Pyrenestes minor
ITIS: 562644
МСОП: 22719389
NCBI: 2715627

Червонощо́к малий[2] (Pyrenestes minor) — вид горобцеподібних птахів родини астрильдових (Estrildidae)[3]. Мешкає в Східній Африці.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 14 см. Забарвлення переважно оливково-коричневе, крила більш темні. Обличчя, тім'я, горло і центральна частина грудей яскраво-червоні, також червоними є верхні покривні пера хвоста, центральні стернові пера і краї інших стернових пер. Очі карі, навколо очей сіруваті кільця. Дзьоб синювато-чорний, лапи тілесного кольору. У самиць червона пляма на голові менша, обмежена лише лобом, обличчям і верхньої частиною горла.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Малі червонощоки мешкають на півдні Танзанії, в Малаві, Мозамбіку і на заході Зімбабве. Вони живуть на узліссях тропічних лісів Brachystegia, на трав'янистих і порослих чагарниками галявинами і в густих заростях на берегах водойм, в Танзанії на берегах іригаційних каналів, в Мозамбіку на краях рисових полів. Зустрічаються поодинці або парами. Живляться переважно насінням, зокрема зернами рису і насінням бамбуку Olyra latifolia

Гніздування припадає на другу половину сезону дощів, в Малаві і Зімбабве з грудня по березень, в Мозамбіку з березня по травень. Гніздо кулеподібне, будується парою птахів з травинок і переплетених рослинних волокон, розміщується в густій рослинності. В кладці від 3 до 5 білуватих яєць. Інкубаційний період триває 2 тижні. Пташенята покидають гніздо через 2 тижні після вилуплення і стають повністю самостійними у віці півтора місяців.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Pyrenestes minor: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 26 жовтня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Waxbills, parrotfinches, munias, whydahs, Olive Warbler, accentors, pipits. IOC World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 26 жовтня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jürgen Nicolai (Hrsg.), Joachim Steinbacher (Hrsg.), Renate van den Elzen, Gerhard Hofmann: Prachtfinken – Afrika. Serie Handbuch der Vogelpflege, Eugen Ulmer Verlag, Stuttgart 2007, ISBN 978-3-8001-4964-3.
  • Peter Clement, Alan Harris, John Davis: Finches and Sparrows. An Identification Guide. Christopher Helm, London 1993, ISBN 0-7136-8017-2.