Cloud Foundry

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Cloud Foundry
Розробник(и) VMware
Перший випуск 2011
Написано на Ruby
Тип хмарні обчислення
Ліцензія Apache License 2.0
Сайт cloudfoundry.com

Cloud Foundry — відкрита PaaS-платформа (Platform as a Service), що розвивається компанією VMware, і яка дозволяє сформувати інфраструктуру для виконання в хмарних оточеннях кінцевих застосунків на Java (Spring), Grails, Ruby (Rails, Sinatra), JavaScript (Node.js), Scala та інших мовах, що працюють поверх JVM.

PaaS-платформа, на відміну від IaaS, працює на вищому рівні, ніж виконання готових образів операційних систем, позбавляючи споживача від необхідності обслуговування ОС та системних компонентів, таких як СУБД, мови програмування, програмні фреймворки тощо. В PaaS від користувача потрібно тільки завантажити програму, яку буде запущено в готовому оточенні, що надається платформою. Наприклад, Cloud Foundry дозволяє програмам працювати з СУБД MySQL, Redis і MongoDB, беручи управління даними СУБД на себе.

Cloud Foundry підтримує функціонування поверх IaaS-платформ VMware vSphere, Amazon Web Services та OpenStack[1], а також розгортання на локальних системах.

Основним конкурентом Cloud Foundry є відкрита компанією Red Hat PaaS-платформа OpenShift, яка також може працювати поверх OpenStack.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]