Фара: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створена сторінка: міні|180пкс|Фара '''Фа́ра''' (від грецького «Фарос») — джерело сп...
(Немає відмінностей)

Версія за 21:50, 24 січня 2012

Фара

Фа́ра (від грецького «Фарос») — джерело спрямованого світла, встановлений на транспортному засобі, призначений для освітлення навколишньої місцевості, дороги.

Конструкція

Фара складається з джерела світла, відбивача (рефлектора), рифленого скла (розсіювача світла) і корпусу з тримачем (кріпленням). Джерела світла (лампа розжарювання, світлодіодна, металогалогенна, ксенонова, галогенна лампи) зазвичай має регульовану/перемикаються потужність. У лампах розжарювання це зазвичай наявність двох ниток розжарювання: дальнє світло дає нитка великої потужності (або одночасне включення обох), розташована у фокусі відбивача, ближнє світло дає нитка малої потужності, зміщена від фокусу відбивача вгору наліво.

Практично будь-який транспортний засіб обладнується фарами (у випадку двох фар вони повинні розташовуватися симетрично поздовжній осі транспортного засобу). На багатьох автомобілях є протитуманні фари. Спеціальні автомобілі мають фари-шукачі, які можуть повертатися в різних напрямках (прожектор). На тракторах та інших робочих транспортних засобах фари встановлюють також позаду, для можливості спостерігати за причіпними машинами та знаряддями.

Велику популярність на звичайних серійних автомобілях у виробників автомобілів набирають фари головного світла, що використовують у вигляді джерела світла Світильники світлодіоди. Великим плюсом світлодіодів є наднизьким споживанням енергії і дуже великий ресурс роботи, становить від 30000 до 100000 годин. Наприклад, у звичайної автомобільної галогенною лампи ресурс дорівнює 2000 годин.

Див. також

Посилання