Іоганн Якоб Геккель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іоганн Якоб Геккель
Johann Jakob Heckel.jpg
Народився 23 січня 1790(17900123)
Мангайм
Помер 12 березня 1857
Відень
·бактеріальна інфекція
Громадянство
(підданство)
Flag of the Habsburg Monarchy.svg Австрійська імперія
Національність німець
Діяльність зоологія
Членство Угорська академія наук
Конфесія Австрійська імперія

Іоганн Якоб Геккель (Johann Jakob Heckel; 23 січня 1790  — 12 березня 1857) — австрійський науковець (зоолог та іхтіолог), таксидерміст.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у м.Мангайм (курфюршество Пфальц) у 1790 році. Здобув освіту з сільського господарству. Втім незабаром Геккель присвятив себе природничим наукам, насамперед ботаніці та орнітології. Він вважався чудовим ілюстратором і таксидермістом. Пізніше Геккель спеціалізувався на іхтіології. Він тісно співпрацював з великими іхтіологами свого часу, зокрема Жорж Кюв'є, Ашиль Валансьєн і Шарль Люсьєн Бонапарт.

Формально він хоч і не мав зоологічної освіти, пройшов шлях службовими щаблями до директора Колекції риб в Музеї природної історії в Відні. В музеї Геккель каталогізував надіслані зразки. Помер 1857 року у віці 67 років від бактеріальної інфекції отриманої при роботі над скелетом кашалота.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Популярність отримала робота Геккеля над колекцією цихлід свого колеги Йоганна Наттерера, яку той зібрав під час поїздок по Бразилії. Доробок складає понад 60 робіт, найбільш помітною з яких є «Прісноводні риби Австрійської Дунайської монархії» Він працював над нею протягом більше 24 років, проте помер до публікації.

Пам'ять[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Matthias Svojtka, Luitfried Salvini-Plawen & Ernst Mikschi (2009): Biographischer Abriss zu Johann Jakob Heckel (1790—1857). — Österreichs Fischerei 62 (11/12): 285—288.